szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

W Aptece Sztuki w Warszawie wylądowali „Aniołowie i Kosmici” Piotra Ambroziaka

17.03.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.pl5 marca 2015 roku w warszawskiej galerii Apteka Sztuki odbył się wernisaż prac Piotra Ambroziaka: innymi słowy wylądowali  ANIOŁY I KOSMICI. Kosmiczne i anielskie – obrazy Ambroziaka zechciało zobaczyć półtorej setki gości. Dla pierwszych sześćdziesięciu autor przygotował miłą niespodziankę: oryginalne grafiki własnego autorstwa z sygnaturą, wraz z polsko-angielskim katalogiem. Nic dziwnego, że pierwsi goście, czując pismo nosem, zjawili się dobre pół godziny przed  18-tą, co w przypadku wernisaży jest raczej rzadkie.

Autor wraz z kuratorką Katarzyną Haber stworzyli wyjątkową atmosferę, dzięki której każdy przybyły mógł czuć się swobodnie. Pewnie jest to również zasługą miejsca – galerii w samym centrum: między Placem Zbawiciela a Placem na Rozdrożu, przyczajonej między kamienicami osiedla „Latawiec” , która realizuje misję artystyczną i społeczną, ponieważ Apteka Sztuki – prawdopodobnie jako jedyna w Polsce galeria – zatrudnia aż dwadzieścia cztery osoby niepełnosprawne.

 

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.