szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Relacja z wernisażu wystawy „Zamęt” w Galerii Sztuki Socato

21.04.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plW piątek, 17. kwietnia odbył się w Galerii Socato we Wrocławiu wernisaż wystawy „Zamęt”. Na wystawie prezentowane są najnowsze prace Justyny Smoleń. Artystka zdobyła Grand Prix podczas zeszłorocznego IV Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża krew”. Jest to pierwszy podyplomowy cykl artystki, która ukończyła ASP w Krakowie zaledwie półtora roku temu.

Obrazy, które od soboty można podziwiać w galerii wpisują się w szeroką kategorię dzieł noir. Z perspektywy sztuki abstrakcyjnej ciekawym skojarzeniem jej obrazów może być „Czarny Kwadrat na białym tle” Kazimierza Malewicza.

Na wernisaż zawitało wielu gości pozytywnie komentujących prace. Wystawa wzbudziła zainteresowanie także u młodzieży, która licznie odwiedziła tego dnia galerię. Wydarzeniu towarzyszył również koncert klarnecisty Mateusza Rybickiego. Na dłuższą chwilę galerię przepełniły wibrujące dźwięki, współgrające z aranżacją wystawy.

Wszystkich tych, których ominęła możliwość uczestnictwa w wernisażu zapraszamy do galerii Socato, gdzie do 19 maja będzie można zapoznać się z dziełami. Warto przynajmniej na chwilę wstąpić na plac Solny, by pozwolić pochłonąć się fascynującej czerni obrazów.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.