szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Relacja z wernisażu wystawy „Zamęt” w Galerii Sztuki Socato

21.04.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.plW piątek, 17. kwietnia odbył się w Galerii Socato we Wrocławiu wernisaż wystawy „Zamęt”. Na wystawie prezentowane są najnowsze prace Justyny Smoleń. Artystka zdobyła Grand Prix podczas zeszłorocznego IV Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża krew”. Jest to pierwszy podyplomowy cykl artystki, która ukończyła ASP w Krakowie zaledwie półtora roku temu.

Obrazy, które od soboty można podziwiać w galerii wpisują się w szeroką kategorię dzieł noir. Z perspektywy sztuki abstrakcyjnej ciekawym skojarzeniem jej obrazów może być „Czarny Kwadrat na białym tle” Kazimierza Malewicza.

Na wernisaż zawitało wielu gości pozytywnie komentujących prace. Wystawa wzbudziła zainteresowanie także u młodzieży, która licznie odwiedziła tego dnia galerię. Wydarzeniu towarzyszył również koncert klarnecisty Mateusza Rybickiego. Na dłuższą chwilę galerię przepełniły wibrujące dźwięki, współgrające z aranżacją wystawy.

Wszystkich tych, których ominęła możliwość uczestnictwa w wernisażu zapraszamy do galerii Socato, gdzie do 19 maja będzie można zapoznać się z dziełami. Warto przynajmniej na chwilę wstąpić na plac Solny, by pozwolić pochłonąć się fascynującej czerni obrazów.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: