szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Zainwestuj w sztukę: maj 2015

01.05.2015

Kolekcjonowanie od podstaw, Trendy inwestycyjne, Zainwestuj w sztukę

Cykl Rynku i Sztuki pt. „Zainwestuj w Sztukę” prezentuje prace funkcjonujące w obiegu galeryjnym, których wartość na rynku dzieł sztuki – szacowana na podstawie m.in. zainteresowania konkretnym nazwiskiem, dostępnością, techniką wykonania, trendami inwestycyjnymi – będzie systematycznie rosnąć. Szacuje się, że udział tzw. sztuki młodej w obrocie dziełami sztuki na polskim rynku stanowi obecnie prawie 50%. Interesują się nimi nie tylko kolekcjonerzy, ale i inwestorzy, dla których sztuka dawna pozostaje zbyt kosztowna. To właśnie młoda sztuka pozostaje obszarem, który daje możliwość największego zysku. Z tego też powodu, raz w miesiącu, przedstawimy Państwu zestawienie kilkunastu prac młodych polskich twórców, oferowanych przez czołowe galerie sztuki, które naszym zdaniem stanowią atrakcyjny obiekt inwestycyjny.

Pobierz „Zainwestuj w sztukę: maj 2015”

 

Monika Łukowska, Chaos i porządek IV, druk UV, Dibond o grubości 4mm, 100 x 140 cm, 2011 r. (3300 zł)

chaos_order4Monika Łukowska jest absolwentką Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Master of Fine Arts w San Francisco Art Institute w USA. Obecnie doktorantka Curtin University w Perth (Australia). Uprawia litografię, sitodruk, druk cyfrowy oraz sztukę video. Swoje prace wystawiała w wielu galeriach na całym świecie, m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii oraz wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych. Laureatka wielu nagród artystycznych, m.in. Murphy and Cadogan Contemporary Art Award, ustanowionej w 1986 roku. Jej prace, powstające na kanwie zainteresowania współczesnością, poruszają kwestie związane z globalizacją, industrializacją, tożsamością kulturową oraz naturą. Jak sama mówi „sztuka jest dla mnie sposobem mierzenia dystansu pomiędzy mną a otaczającym światem”. Charakterystyczny jest również warsztat pracy artystki – dzięki wykorzystaniu konkretnych materiałów (w tym Dibondu) prace Łukowskiej zyskują unikalny, metaliczny połysk oraz dużą odporność na zniszczenie. Diabond stał się również podstawą pracy nad serią dzieł pt. „Chaos i porządek”, której główną inspiracją były podróże artystki po USA, Indiach oraz Nepalu. Łukowska zwraca w nich uwagę na specyficzne relacje tworzące się na gruncie tradycji i nowoczesności oraz przenikania się wpływów różnych kultur.

Salon Sztuki jest kuratorską przestrzenią online. Galeria sprzedaje wyselekcjonowane prace młodych i uznanych twórców. Ich doskonały warsztat i rzeczywiste nowatorstwo przyczyniają się do tworzenia nowych nurtów w polskiej sztuce. Doświadczenie, wiedza i monitorowanie rynku talentów umożliwia kreowanie trendów w sztuce najnowszej. Zakupy zgodne z osobistymi upodobaniami estetycznymi, możliwość rozwijania zainteresowań sztuką i kontakt z projektantami wnętrz – to gwarancja profesjonalnego doboru dzieła sztuki zarówno do określonej przestrzeni, jak i do portfela inwestycyjnego.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

SALONSZTUKI
—————————————————————————————-

Czesław Czapliński, Alicja Domańska, Beyond grey sensuality, fotografia, akryl na płótnie, 100 x 80 cm, 2015 r. (5700 PLN)

BEYOND GREY SENSUALITYPraca wykonana wspólnie przez dwójkę twórców, o niebywałym dorobku artystycznym – fotografa Czesława Czaplińskiego oraz malarkę Alicję Domańską. Czapliński w swojej karierze portretował takie osobistości, jak: Muhammad Ali, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polański, Isabella Rossellini czy Andy Warhol. Zajmował się również dziennikarstwem, oraz filmem dokumentalnym. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie m.in.: „The New York Times”, „TIME”, „Vanity Fair”, „The Washington Post”, „Newsweek”. Jego prace znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library. Domańska to z kolei absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem oraz projektowaniem przestrzeni, zapraszając do współpracy artystów o zróżnicowanym zapleczu warsztatowym i artystycznej wizji. „Beyond grey sensuality” należy do serii fotograficznych aktów wydrukowanych na płótnie, poddanych marskiej, spontanicznej interpretacji. Efektem są foto-obrazy, w których widoki realnego świata przenikają się z formami abstrakcyjnymi, płaszczyzny czarno-białe z barwnymi, delikatność ze specyficznym zmysłowym napięciem. W rolę modelki wcieliła się sama Domańska, co – jak twierdzi – uczyniło ją zarówno odtwórczynią, jak i narratorką artystycznej wizji. Prace z cyklu Discovering Wonderland będzie można oglądać na wystawie w Galerii 101 Projekt w dniach 11-25 maja.

101 Projekt – należąca do Barbary Elżanowskiej Rutherford prywatna galeria sztuki współczesnej, oferująca również doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania kolekcji dzieł sztuki. Galeria jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA). Oddział stacjonarny, oferujący fotografie, grafiki, rysunki, obrazy i rzeźby, zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Galeria współpracuje z takimi artystami, jak: Zbigniew Waszczeniuk, Grzegorz Gwiazda, Tomasz Kuran, Magdalena Kazimierska, Wit Bogusławski, Mariusz Mierzejewski, Katarzyna Kalua Kryńska , Zbigniew M.Dowgiałło, Krzysztof Ostrzeszewicz. Galeria brała udział w tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo 500x500-01

—————————————————————————————-

Julia Curyło, Śniadanie na plaży, olej na płótnie, 150 x 220 cm, 2013 r. (Zapytaj o cenę)

Julia-Curylo_Sniadanie-na-plazy_2013_olej-na-plotnie_220Julia Curyło to młoda warszawska artystka, która trwale zapisała się już na polskiej i międzynarodowej scenie artystycznej. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2009 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Jej wielkoformatowy obraz „Baranki Boże” (2009) został przeniesiony na ścianę warszawskiej stacji metra Marymont. Mural nagrodzony został również na VI edycji konkursu organizowanego przez Galerię A19. W listopadzie 2011 roku uhonorowana została Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodą Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. Jest też laureatką Grand Prix w ramach 20. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2010” oraz jedną z nominowanych artystek 10. Konkursu Gepperta (2011). W 2014 roku prace Julii Curyło zostały po raz pierwszy zaprezentowane w USA przez ART 3 Gallery w Nowym Jorku. W ramach roku polskiego w Turcji, we współpracy z Uniwersytetem Sabanci i galerią FASS Art w Stambule, artystka zaprezentowała swoje prace w projekcie Euroarabia (2014). „Śniadanie na plaży”, nawiązujące do słynnego obrazu Eduarda Maneta – jest ironicznym komentarzem artystki dotyczącym konsumpcjonizmu i materialnego zbytku. Olbrzymie dmuchane ciała postaci, otoczone przeróżnymi, tandetnymi przedmiotami, sprawiają wrażenie zagubionych i tonących. Mimo żartobliwego sposobu przedstawienia, obraz porusza poważny temat relacji człowieka i przedmiotu, który zaczyna dominować nad duchowością i naturalnością.

Galeria Miejska we Wrocławiu – działająca od 1991 roku galeria sztuki, powołana przez miasto Wrocław. Działania Galerii obejmują prezentację polskiej i międzynarodowej sztuki oraz promocję sztuki rodzimej– w szczególności wrocławskich twórców – poza granicami kraju. W 2013 roku do życia powołana została Fundacja Galerii Miejskiej we Wrocławiu, której celem programowym stało się współtworzenie tożsamości europejskiej, poprzez aktywną promocję sztuki oraz zaznaczenie jej roli dla współczesnej edukacji. Do zadań Fundacji należy również pozyskiwanie finansowego wsparcia oraz promocja artystów w środowiskach biznesowych.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

LOGO fundacja

logo_GM_wersja pozytywowa

—————————————————————————————-

Agata Gertchen, Ryc. 1.3, chine-collé, kredka, 30 x 33 cm (wymiar wraz z oprawą), 2014 r. (Zapytaj o cenę)

Agata Gretchen, ryc._1.3Agata Gertchen urodziła się w 1985 roku w Rawiczu. W roku 2010 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. W latach 2009-2010 pracowała na stanowisku laboranta w Pracowni Rysunku Kreatywnego prof. Jacka Szewczyka. Obecnie jest asystentką w Pracowni Intaglio prof. Przemysława Tyszkiewicza. W roku 2008 otrzymała stypendium Erasmus na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Wolverhampton w Anglii, a rok później stypendium na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville w Stanach Zjednoczonych. Jej prace graficzne i rysunkowe były wielokrotnie nagradzane. W 2009 roku otrzymała nagrodę Grand Prix na 12. Biennale Grafiki Artystycznej w Brugii (Belgia). Rok później została laureatką I nagrody w kategorii „grafika” na 38. Światowej Wystawie Sztuki na Papierze w Skopje (Macedonia). Nagrodę Grand Prix wręczono jej także w 2012 roku na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki w Bitoli (Macedonia). Gertchen często przywołuje motyw czyszczenia, prania, powtarzalności. Artystka przekłada te czynności i przedmioty im służące na artystyczną metaforę kobiecej rzeczywistości. Przekształca je, zmienia punkty widzenia i nadaje im drugie życie – ukazując swoją wrażliwość oraz magię codzienności. „Na okrągło” to fragment pralki, który w nadanej mu skali i dzięki przemyślnej kompozycji staje się kosmicznym pejzażem, zachwycającym obiektem kontemplacji.

Galeria Miejska we Wrocławiu – działająca od 1991 roku galeria sztuki, powołana przez miasto Wrocław. Działania Galerii obejmują prezentację polskiej i międzynarodowej sztuki oraz promocję sztuki rodzimej– w szczególności wrocławskich twórców – poza granicami kraju. W 2013 roku do życia powołana została Fundacja Galerii Miejskiej we Wrocławiu, której celem programowym stało się współtworzenie tożsamości europejskiej, poprzez aktywną promocję sztuki oraz zaznaczenie jej roli dla współczesnej edukacji. Do zadań Fundacji należy również pozyskiwanie finansowego wsparcia oraz promocja artystów w środowiskach biznesowych.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

LOGO fundacja

logo_GM_wersja pozytywowa

—————————————————————————————-

Agata Kosmala, Bezsenność 07 (z cyklu Pomiędzy), technika mieszana na płótnie (olej, akryl, tusz, szlagaluminium na płótnie), 120 x 120 cm, 2015 r. (4200 PLN)

Agata Kosmala bezsenność 07Agata Kosmala jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (pracownia prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego). Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace pokazywane były m.in. w Armenii, Francji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech. „Bezsenność” oparta jest na nierealnym pejzażu i abstrakcji. Jest próbą uchwycenia półmroku, w którym jaskrawość i intensywność barw zostają zredukowane. Wyobraźnia odbiorcy dopowiada to, czego nie może dostrzec oko. Jest to także niezwykle osobisty zapis zachwytu nad potęgą wyobraźni – zdolnością ciągłego dopowiadania sobie brakujących znaczeń, czerpania z gry kolorów i światłocienia. Niezwykle ciekawa jest interakcja pomiędzy kolorem, a geometrycznymi formami. Bliskość linii czy brył sprawia, że kolor gęstnieje, staje się nasycony, ale i bardziej mroczny. Cechą charakterystyczną malarstwa Agaty Kosmali jest również zestawianie szerokiej gamy środków ekspresji artystycznej z dwuwymiarową przestrzenią płótna. Artystka konfrontuje motywy, kolory, nastroje i perspektywę, tworząc i niszcząc związki między nimi. Zadaje pytania dotyczące przestrzeni dzielącej widza i obraz – z jednej strony łechce jego ciekawość i onieśmiela feerią barw, z drugiej pozostawia go osamotnionego w sytuacji wyboru.

Food Art Gallery – pierwsza w Polsce inicjatywa artystyczno-restauracyjna, w której galeria sztuki współczesnej została połączona z restauracją aspirującą do klasy fine dining. Obrazy uznanych i młodych twórców oraz wysokiej klasy kulinarne dzieła sztuki prezentowane są w ramach jednej niecodziennej i luksusowej przestrzeni. Wystawy, podobnie jak karty dań, są regularnie zmieniane, a sama galeria stara sie wspierać również lokalne talenty. Właścicielką i inicjatorką Food Art Gallery jest Anna Gendaj.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

image001

—————————————————————————————-

Karol Gawroński, Bez tytułu 2, olej na płótnie, 240 x 170 cm, 2015 r. (5500 PLN)

Karol Gawroński  RISZ maj ZWSKarol Gawroński jest studentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, który mimo krótkiego stażu na rynku sztuki, pokazywał swoje prace m.in. w National Taiwan Museum of Fine Arts (Tajwan), Centrum Sztuki Współczesnej w Witebsku (Białoruś), Fakulta Architektury CVUT w Pradze (Czechy) oraz w katowickim Rondzie Sztuki czy tamtejszej Galerii Szyb Wilson. Gawroński zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Czerpie zarówno z tradycji malarstwa figuratywnego, jak i abstrakcji. Jest to twórczość intuicyjna, oparta na silnym wrażeniu i doświadczaniu przez artystę zarówno teraźniejszości, jak i przeszłości. Jego zdaniem sztuka powinna wyrażać własną ekspresywność, w sposób mniej lub bardziej dosłowny ilustrować przemyślenia samego twórcy. Wychodząc zatem od miejsc, zdarzeń, ludzi i związanych z nimi emocji Gawroński stara się uddać ich ulotność. Bacznym okiem przygląda się strukturze obserwowanych zjawisk, by celnie oddać ich kształt i znaczenie. Chaotyczne na pozór kompozycje daje się sprowadzić zazwyczaj do jednej uniwersalnej konkluzji, która nigdy nie zostaje przedstawiona wprost. Nie brak tu również nawiązań do zjawisk współczenej kultury popularnej oraz aktualnej problematyki społecznej. „Bez tytułu 2” to labirynt znaczeń, podporządkowany centralnemu, czarnemu punktowi. Obraz otrzymał I nagrodę w konkursie Studencki Obraz Roku, organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach i galerię Dagma Art.

Galeria Sztuki Dagma Art – galeria specjalizująca się w malarstwie współczesnym, współpracująca z uznanymi oraz młodymi przedstawicielami polskiego świata sztuki. Galeria zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru dzieł sztuki do wnętrza, oraz budowę kolekcji dzieł sztuki o określonej wartości estetycznej oraz potencjale inwestycyjnym. Dagma Art odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów, realizuje zamówienia portretowe, oraz zamówienia na obrazy w określonym formacie, kolorystyce i tematyce.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

dagma art logo

—————————————————————————————-

Zdzisław Majrowski (Constantin Meyro), Spacer w parku, olej na płótnie, 135 × 100 cm, 2013 r. (18000 PLN)

Zdzisław Majrowski Constantin Meyro Spacer w Parku  Galeria Blue-S obraz olejny na płótnieZdzisław Majrowski, tworzący również pod pseudonimem Constantin Meyro, to wzorujący się na Paulu Cezanne i Franzu Kokoschce malarz średniego pokolenia, którego kariera rozpoczęła się głośną wystawą w Monachium w 1981 roku („Pastisze XVII-wiecznego malarstwa). Obecny na rynku od 40 lat. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jana Lisa, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kojarzony jest przede wszystkim z wielkoformatowym malarstwem figuratywnym oraz swobodą twórczą w zakresie doboru techniki ekspresji – od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Malarstwo Zdzisława Majrowskiego znajduje się w wielu prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce i Japonii, m.in. w kolekcjach takich instytucji, jak Deutsche Bank oraz Berlinische Leben. Wystawiał m.in. w Paryżu, Kijowie, Nowym Jorku i Londynie. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy „Funds Europe”. Abstrakcje sygnowane przez Majrowskiego znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów oraz architektów wnętrz (jako uzupełnienie prestiżowych wnętrz o chłodnej kolorystyce). Krytycy zwracają również szczególną uwagę na unikalny, obfity sposób nakładania farby.

Blue-S – warszawska galeria sztuki współczesnej, powstała w 2004 roku. Galeria oferuje unikatowe prace artystów z Polski i regionu Europy środkowo-wschodniej oraz świadczy usługi renowacji i oprawy obrazów. Są to prace zarówno dekoracyjne, jak i dzieła o wysokim potencjale inwestycyjnym (posiadają certyfikat oryginalności). Galeria jest również aktywnym animatorem warszawskiego środowiska artystycznego, bierze udział w targach sztuki o międzynarodowym charakterze.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

MlodaGaleria_logo3

—————————————————————————————-

Krzysztof Gierałtowski, Niemen, wydruk na papierze fotograficznym, format pojedynczej fotografii 50 x 50 cm, nakład 1/10 (Zapytaj o cenę)

fot. Krzysztof Gierałtowski, Niemen.Krzysztof Gierałtowski jest jednym z czołowych reprezentantów polskiej fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Członek Korespondent Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPh. Stypendysta polskiego i holenderskiego Ministerstwa Kultury, Rządu Republiki Francuskiej oraz Agencji Informacyjnej USA i Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européenne. W 2007 otrzymał od Ministra Kultury RP srebrny medal Gloria Artis. Laureat nagrody K.C.Norwida 2011. Otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego za rok 2013 w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2014 otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Gierałtowski poznał Niemena w czasie portretowania dla kultowego dziś miesięcznika „Ty i Ja“ w styczniu 1973 roku. Wspomina go jako człowieka bezpretensjonalnego i bezpośredniego:„Z upodobaniem paliliśmy łatwo wtedy dostępne kubańskie cygara. Ofiarował mi produkowaną właśnie płytę, jeszcze bez obwoluty, którą dopiero projektował. Płytę mam do dziś. Zawiera piosenki do słów Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Norwida i Iwaszkiewicza. Byłem na jego kilku koncertach“.

Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego oraz prace innych wybitnych polskich artystów przedstawiające Czesława Niemena zobaczyć można w warszawskiej Ney Gallery&Prints. Wystawa „Niemen” czynna jest od 12 kwietnia 2015 r. 16 maja o godzinie 20.00, podczas Nocy Muzeów, odbędzie się spotkanie z autorami wystawy, natomiast 17 maja o godzinie 17.00 odbędzie się finisaż wystawy „Niemen”.

Ney Gallery&Prints pełni rolę przestrzeni artystycznej i kolekcjonerskiej, łączącej doświadczenie i autorytet znanych i cenionych twórców, z młodymi, elektryzującymi postawami twórczymi. Galeria prezentuje sztukę niekonwencjonalną i klasyczną, zajmuje się sprzedażą fotografii i malarstwa. Za pośrednictwem galerii nabyć można prace m.in. Ryszarda Horowitza, Chrisa Niedenthala, Lidii Popiel, Janusza Foglera, Katarzyny Stanny, Tomasza Sikory, Tomasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Gierałtowskiego, Jowity Mormul. Ney Gallery&Prints prowadzi także pracownię wydruków fotograficznych wielkoformatowych, gdzie klient ma możliwość przekonać się, że tworzenie sztuki to także umiejętność przenoszenia jej na różnego rodzaju podłoża artystyczne. Ney Gallery&Prints oferuje także wykonanie fotografii do aranżacji wnętrz.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-1

—————————————————————————————-

Piotr Saul, Śmietnisko zabawek, olej i akryl na płótnie, 100 x 100 cm, 2015 r (Zapytaj o cenę)

Piotr Saul, SmietniskoPiotr Saul to postać na polskiej scenie artystycznej niezwykła. Sztuki wizualne stanowią dla niego punkt wyjścia dla dalszych eksperymentów na gruncie muzycznych i teatralnym. Jak sam mówi, długo poszukiwał ujścia dla własnej kreatywności, po czym trafił pod skrzydła prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka – pedagogów i wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Tam też w 2010 roku obronił dyplom z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami: malarskim oraz multimedialnym. Popularność przyniosła mu w szczególności aktywność w formujących się dopiero środowiskach związanych ze sztuką uliczną, głównie street artu. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance oraz Mam Talent, gdzie wspólnie z zespołem Me Myself And I został okrzyknięty najbardziej nowatorskim artystą tamtej edycji program. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem. Tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju m.in. – Era Nowe Horyzonty oraz SlotArt Festiwal. Można go również zobaczyć i usłyszeć w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. „Śmietnisko zabawek” to jedna z najnowszych prac Saula. W sposób karykaturalny, bliski estetyce komiksu, podejmuje on problematykę konsumpcyjnego stylu życia oraz bohaterów przeszłości, którzy stali się kolejnym odpadem – nie potrzebnym wspomnieniem.

Piotr Saul ur. w 1986 r. w Nowej Rudzie. Artysta wizualny, muzyk i tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru. Aktualnie zajmuje się ogólnie pojętym malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw, oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

saul_logo copy

 

 

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz, Third Night At The Lake, akryl na płótnie, 100 x 80 cm, 2014 r. (Zapytaj o cenę)

Justyna Pennards-Sycz, third-night-at-the-lakeJustyna Pennards-Sycz zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, opartym na silnym kolorze. W roku 2014 reprezentowała Polskę w ramach Edynburgh Art Fair oraz jest jedną z nielicznych polskich artystek polecanych przez Saatchi Art. Swoje prace wystawiała m.in. w Holandii, Polsce, Niemczech oraz USA. Jest również pomysłodawczynią i współwłaścicielką Galerii i Fundacji Archipel w Amersfoort (Holandia). Nowy cykl obrazów pt. „Night Forest” („Nocny las”) przenosi język wypowiedzi malarki na grunt otoczonej ciemnością dzikiej przyrody. Pośród motywów charakterystycznych dla krajobrazu lasu – drzew, liści oraz wijących się lian – autorka dostrzega świat niedostępny człowiekowi za dnia. Świat iluzoryczny, gdzie wiele fantazyjnych i nieprzeniknionych elementów zdaje się koegzystować w harmonii. „Third Night At The Lake” to trzecie w kolejności ujęcie zatrzymane w wyobraźni artystki. Jest to kolejny obraz w serii, który w sposób bezpośredni nie odnosi się do tematyki wodnej. Odnajdujemy tu właściwe Pennards-Sycz chwyty artystyczne, a więc umiejętne operowanie głębią kompozycji malarskiej, w której rozmyte tło potęguje wrażenie „zawieszenia” pozostałych elementów w bliżej nieokreślonej przestrzeni. „Third Night At The Lake” nie daje jasnej odpowiedzi na to, co kryje się po drugiej stronie pastelowej kolorystyki, a jedynie wskazówkę, że stanowi on wrota do rzeczywistości, w której ukryło się życie. Autorka sugeruje, że to nocą najłatwiej dostrzec subtelne światła wołające do nas zza kurtyny fizyczności. Więcej obrazów z serii „Night Forest” już 23 maja będzie można zobaczyć w ramach indywidualnej wystawy prac Justyny Pennards-Sycz w warszawskiej Galerii Kuratorium.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka i współwłaścicielka Galerii i Fundacji Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Wojciech Tut Chechliński, Widzenie, olej na płótnie, 79,5 x 58,5 cm , 2010 r. (Zapytaj o cenę)

Wojciech-Tut-Chechliński-Widzenie-olej-na-płótnie-795-x-585-cm-2010-r-sygnowany-kat.-101-Wojciech Tut Chechliński jest warszawskim artystą-malarzem, który zaczynał tworzyć jeszcze w dzieciństwie. Niezwykła jest historia rodzinnej kolekcji dzieł sztuki, która zawierała prace m.in. Tytusa Czyżewskiego, Wacława Taranczewskiego, Jana Cybisa czy Józefa Pankiewicza. Artysta stroni od jednoznacznego identyfikowania się z konkretnym nurtem artystycznym. Aktualnie zajmuje się tworzeniem kolejnych obrazów w zaciszu własnej pracowni. Jego twórczość stanowi jednak rodzaj kompromisu pomiędzy dokonaniami kubistów, w szczególności Georgesa Braque’a oraz szeroko rozumianych prymitywistów, spychanych dziś na margines oficjalnego nurtu sztuki. Chechliński zrywa z osiągnięciami sztuki iluzorycznie odzwierciedlającej rzeczywistość. Pozostaje on twórcą spontanicznym, odrzucającym perspektywę i poszukującym sensu obserwowanego świata w jego zgeometryzowanej parafrazie. Jest to twórca operujący silnym, nakładanym warstwowo kolorem. „Widzenie” jest kolejnym obrazem Chechlińskiego, który powstał na gruncie prywatnych przeżyć. Z jednej strony odzwierciedla on specyficzny sposób patrzenia na rzeczywistość – pełną umownych granic, a jednocześnie rozmytą, przybierającą różne układy i kształty. Jasna, pastelowa kolorystyka jest spokojna, co w kontekście zdecydowanego gestu malarskiego artysty jest zabiegiem noszącym znamiona unikalności. Uwaga skoncentrowana zostaje na oczach, które pełnią tu dwojaką funkcję – pozwalają patrzeć na otaczającą rzeczywistość, same też ilustrują nasze wewnętrzne stany emocjonalne.

Wojciech Tut Chechliński – artysta malarz, od kilkudziesięciu lat budujący własną wizję świata odwołującego się do wyobraźni widza. Jego malarstwo – formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut – cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Żyje i pracuje w Warszawie.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo tut chechlinski

Wojciech Tut Chechliński w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Fot. (góra) Pati Dubiel, Cezar, rzeźba szklana, 47 x 37 x 17cm, 2011 r., źródło: Salon Sztuki

Portal Rynek i Sztuka

LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.