szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

104 tys. osób obejrzało wystawę Olgi Boznańskiej w MNW!

05.05.2015

Polska: wydarzenia

Trwająca od 26 lutego do 2 maja br. wystawa prac Olgi Boznańskiej zyskała ogromnie uznanie miłośników sztuki. Wiążę się to z ogromnym sukcesem frekwencyjnym. Prezentowaną w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawę odwiedziło blisko 104 tys. osób. To największy sukces frekwencyjny ostatnich lat.


Począwszy od 26 lutego zwiedzający mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wybitną twórczością polskiej malarki okresu modernizmu. Inspiracją do zaprezentowania twórczości jednej z najbardziej znanych polskich malarek, była 150. rocznica urodzin Olgi Boznańskiej. Jak podaje organizator, jeszcze w dniu finiszu wystawy, drzwi Muzeum były otwarte dla zwiedzających, aż do samej północy 2 maja.

boznanska muzeum narodowe 2

Tłum zwiedzających w Muzeum Narodowym w Warszawie. Fot: materiały organizatora

Wystawie towarzyszyły wykłady i spotkania z twórcami ekspozycji, badaczami i historykami sztuki. Towarzyszyli publiczności w poznawaniu życia i twórczości artystki.

„Kolejka do gmachu muzeum w Alejach Jerozolimskich 3 ustawiała się pomimo niepogody i nie raz sięgała do Dziedzińca im. Stanisława Lorentza” – podaje Muzeum Narodowe.

Honorowym patronatem objęła to wydarzenie Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska.

Wystawę „Olga Boznańska (1865–1940)”  w warszawskim Muzeum Narodowym  obejrzało dokładnie 103 938 osób.

Fot. (na górze) Bartosz Bajerski / Muzeum Narodowe w Warszawie

Więcej informacji

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.