szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Relacja z Cracow Gallery Weekend Krakers

14.05.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Za nami Cracow Gallery Weekend Krakers, który odbył się w dniach 24-26 kwietnia. W czwartej już edycji wzięło udział 28 galerii oraz 3 instytucje publiczne: MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Galeria Miejska Bunkier Sztuki oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, które włączyły się w program wydarzenia. Uczestnicy mogli wybrać się na warsztaty, oprowadzania kuratorskie, spacery zorganizowane we współpracy z inicjatywą Free Walking Tour, spotkania tematyczne czy nawet na panel dyskusyjny pn. „Z daleka wszystko wygląda pięknie”.

patronat rynekisztuka.plCracow Gallery Weekend Krakers jest projektem, którego funkcją jest otwieranie i popularyzowanie przestrzeni galeryjnej Krakowa. Festiwal ma też na celu promocję młodych twórców. Obce Oko jest inicjatywą autorstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dała ona szansę na spotkanie galerników, kuratorów, krytyków oraz kolekcjonerów z studentami kierunków artystycznych. Była to okazja do dyskusji na temat twórczości tych młodych artystów.

W panelu dyskusyjnym brali udział: krytycy, kuratorzy i metodolodzy sztuki współczesnej: Piotr Sarzyński, Iwo Zmyślony, Karolina Plinta, Marcin Krasny oraz Magdalena Kownacka. Był on poświęcony potrzebie organizacji gallery weekendów w Polsce.

Mieszkańcy oraz turyści z Polski i spoza niej mogli podziwiać na wystawach i wernisażach prace wielu znanych artystów między innymi jak: Anna Sobol- Wejman, Marek Chlanda, Wojciech Ćwiertniewicz, Eugeniusz Mucha, Kuba Woynarowski, Tamara Berdowska, Bogumił Książek czy Mykola Ridnyi. Oprócz tego wystawione były też dzieła innych artystów, mniej znanych, lecz równie wartościowych.

W wydarzeniach udział wzięło bardzo wiele osób. Uczestnicy mieli wyjątkową szansę odkryć na nowo przestrzeń miasta. Cracow Gallery Weekend Krakers jest wydarzeniem, co roku powtarzającym się w Krakowie.

Portal Rynek i Sztuka

źródło: materiały prasowe

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.