szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Startują światowe targów sztuki Art15

20.05.2015

Magazyn

W Londynie od 21 do 23 maja, w centrum wystawowym Olympia, zaprezentuje się przed miłośnikami sztuki blisko 150 galerii z ponad 40 krajów. To trzecia edycja tego unikalnego wydarzenia. Ekspozycję podzielono w taki sposób, by zwiedzający mogli odkrywać kolekcje sztuki afrykańskiej, azjatyckiej i orientalnej. Nie zapomniano o sztuce współczesnej i cyfrowej oraz fotografii. W tym roku uhonorowano także… sztukę kulinarną.

To trzecia edycja tego unikalnego wydarzenia. Organizatorzy przekonują, że to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Londynie w obecnym sezonie. Wśród ponad setki galerii, która zaprezentują swoje pracę i twórczość, wiele pochodzi ze stolicy Wielkiej Brytanii. Ale nie tylko na nich koncentrują się pomysłodawcy targów. W hali Olympia w Kensington, w zachodnim Londynie, pojawią się przedstawiciele z Dalekiego Wschodu, Amsterdamu, Nowego Jorku, Indii czy Brazylii.

Niestety, w części zasadniczej wystawy nie znalazła się ani jedna galeria z Polski.

Art 15 press

Zwiedzający podczas Światowych Targów Sztuki Art15. źródło: artfairslondon.com

Jak przekonuje Stephanie Dieckvoss, Dyrektor Targów Art15, główną motywacją do kontynuowania prezentacji światowych galerii, jest niezwykle pozytywny odbiór dwóch pierwszych edycji targów i dobre wyniki sprzedażowe, co potwierdza wzmożone zainteresowanie i rosnące potrzeby organizacji tego typu przedsięwzięć: „Kluczowym czynnikiem sukcesu targów jest ich międzynarodowy zasięg, a to jest wystarczającym powodem, by rozwijać i kontynuować współpracę z galeriami z całego świata”.

Czy zwiedzający zostaną pozostawieni sami sobie?Mogą liczyć na pomoc przedstawicieli londyńskiego Instytutu Sztuki Sotheby’s. Eksperci wcielą się w rolę przewodników podczas tegorocznej edycję targów. Będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Art15

Food4Art na 3. Targach Sztuki Art15. źródło: artfairslondon.com

Tym, co szczególnie wyróżnia londyńską edycję Art15 spośród innych tego typu inicjatyw, będzie pojawienie się jednej szczególnej kategorii – Food4Art. Organizatorzy docenili fakt, że sztuka kulinarna coraz śmielej wkracza na galeryjne salony – nie tylko pod postacią cateringu.

Fay Maschler, jeden z uznanych londyńskich krytyków kulinarnych, zaprosił do współpracy czterech szefów kuchni. Każda z nich reprezentuje odmienne regiony kulinarnego świata. Hiszpańska Barrafina, indyjska Gymkhana, londyńska The Glove Club i amerykańska Colony Grill Room przygotują menu 3. edycji Art15.

Program 3. edycji Targów wypełnią także liczne panele dyskusyjne. Jaki jest współczesny status artysty? Jaką odrywa rolę na światowej scenie?  Wobec rosnących oczekiwań względem nowej roli, jaką musi przyjąć współczesny artysta, zaplanowano panel dyskusyjny podczas drugiego dnia Targów, pn. „The Changing Nature of the Artist’s Role in the Global Art World”.

Targi startują 21 maja i potrwają do soboty 23 maja. Pełen program dostępny jest na stronie organizatora.

Fot. (góra) materiały organizatorów, źródło: www.artfairslondon.com
Portal Rynek i Sztuka

portal_rynekisztuka_portal

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów