szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Artysto – aplikuj!

30.05.2015

Magazyn

Czas na kolejną porcję krajowych konkursów artystycznych. Tym razem prezentujemy szereg możliwości skierowanych do studentów uczelni artystycznych, grafików komputerowych, rysowników oraz malarzy. Powodzenia!

SMALL WONDERS – AN EXHIBITION OF TINY ART  

Organizator: Atomic Cafe w Hamtramck US
Termin: 13.06.2015
Medium: każdy rodzaj medium
Opłata: brak

Opis: W sobotę 11 lipca 2015 roku w Atomic Cafe w Hamtramck odbędzie się trzecia edycja corocznej wystawy pt. Small Wonders. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wielu znakomitych artystów z całego świata.


FAMA 2015 SEKCJA SZTUK WIZUALNYCH – NABÓR PRAC  

Organizator: Akademickie Biuro Kultury, Sztuki Alma-Ar
Termin: 31.05.2015
Medium: każdy rodzaj medium
Opłata: brak

Opis: Utopia – miejsce, którego nie ma, zamiar niemożliwy do urzeczywistnienia, ale także: ideał społeczeństwa szczęśliwego oraz ideologia postulująca stworzenie takiego społeczeństwa. Do 31 maja czekamy na zgłoszenia prac do sekcji sztuk wizualnych. Tegoroczny temat to: „ZIEMIA OBIECANA – PODRÓŻ DO GRANIC UTOPII”. Projekt adresowany jest do studentów i absolwentów szkół artystycznych, ale także do młodych twórców działających poza oficjalnym systemem edukacji. Do zgłoszenia należy dołączyć propozycję pracy, która miałaby zostać zaprezentowana podczas wystawy (projekt, zdjęcie, reprodukcja, link). Lista zakwalifikowanych prac zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2015.

Strona konkursu: FAMA


9. TRIENNALE GRAFIKI POLSKIEJ 

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Termin: 31.05.2015
Medium: Grafika
Opłata: 60 zł

Opis: 9. Triennale Grafiki Polskiej (TGP) to przegląd grafiki współczesnej ostatnich trzech lat, którego ambicją jest uwzględnienie wszelkich postaw i tendencji twórczych oraz poszukiwań poszerzających obszar tej dyscypliny.  Aby kolejna edycja imprezy w pełni realizowała wymienione powyżej założenia niezbędnym okazało się dokonanie pewnych korekt w dotychczasowym systemie kwalifikacji i oceniania nadesłanych prac.

Współczesne realia technologiczne i artystyczne sprawiły, że pojęcie „czystego medium” straciło już na swej ostrości i twórcy często wykraczają poza granice ustalonego warsztatu. Jednocześnie duża część artystów nadal z sukcesem kultywuje działania zgodne z tradycją. Aby odzwierciedlić ową dychotomię i jednocześnie zachować generalne zasady organizowanej od lat imprezy pragniemy, aby 9. edycja TGP zorganizowana była jako jeden konkursowy przegląd, mający uwzględniać różnorodność postaw twórczych wobec graficznego medium.

Strona konkursu: TRIENNALE


REMIS 2015 – 20. BIENNALE FOTOGRAFII W TECHNIKACH FOTOGRAFICZNYCH I CYFROWYM PRZETWARZANIU OBRAZU

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Termin: 31.08.2015
Medium: Fotografia
Opłata: 40 zł dla uczestników z Polski; €40 dla uczestników z zagranicy

Opis: Konkurs składa się z dwóch kategorii: I-techniki fotograficzne „szlachetne”, II-cyfrowe przetworzenie obrazu fotograficznego. Jeden autor może nadesłać maksymalnie 5 prac w każdej kategorii.

Strona konkursu: REMIS


42. BIENNALE MALARSTWA „BIELSKA JESIEŃ 2015”

Organizator: Galeria Bielska BWA w Bielsko-Białej
Termin: 30.04.2015
Medium: Malarstwo
Opłata: 70 zł 

Opis: „Bielska Jesień 2015” jest konkursem kierowanym do polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą. Na konkurs przyjmowane są prace wykonane w latach 2013–2015 (niezgłaszane do edycji konkursu „Bielska Jesień 2013”)  w dowolnej technice i konwencji malarskiej, niedające się powielić jako oryginały, uprzednio nienagradzane na innych konkursach i będące własnością autora. Artysta ma obowiązek zgłoszenia minimum trzech, a maksymalnie pięciu obrazów. Będą one  poddane ocenie jury, które podczas dwóch posiedzeń dokona wyboru obrazów na wystawę pokonkursową, a także przyzna nagrody i wyróżnienia regulaminowe. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikowania nadesłanych prac na stronie internetowej Galerii, na stronie Biennale, w środkach masowego przekazu, serwisach internetowych oraz wykonywania dokumentacji w formie biuletynów, katalogów, kaset wideo i filmów w celach promocyjnych wydarzenia, bez uiszczania honorarium autorskiego.

Przewiduje się druk katalogu z reprodukcjami prac zakwalifikowanych na wystawę przez jury. Każdy uczestnik wystawy otrzyma jeden bezpłatny egzemplarz katalogu. Wszystkie obrazy zgłoszone do wystawy, niezależnie od wyborów jury, będą  prezentowane w galerii internetowej na stronie Biennale w terminie od 1 czerwca 2015 do 30 grudnia 2015 roku. Ogłoszony zostanie konkurs internetowy na wybór najciekawszego obrazu „Bielskiej Jesieni 2015” zgłoszonego do konkursu i zamieszczonego w galerii internetowej. Praca, która zdobędzie największą ilość głosów będzie prezentowana podczas trwania wystawy pokonkursowej.

Strona konkursu: BIELSKA JESIEŃ


KONKURS „30 / 30” NA NAJLEPSZĄ OKŁADKĘ PŁYTOWĄ 2014 ROKU

Organizator: Galeria Miejska „Arsenał” w Poznaniu
Termin: 30.04.2015
Medium: Grafika
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do projektantów graficznych, którzy wykonali projekty na potrzeby okładek płytowych wydanych w 2014 roku i w 2015 roku do momentu składania zgłoszeń. Nagroda główna to 5 000 zł + dyplom pierwszej edycji konkursu. Autorzy trzydziestu pozostałych, najlepszych projektów otrzymają nagrody w kwocie 300 zł.

Strona konkursu: 30/30


Międzynarodowy Konkurs „Złoty deszcz”

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach
Termin: 31.05. 2015
Medium: dowolne
Opłata: brak

Opis: Wyobrażenia czynności mikcji od dawna były obecne w historii sztuki, znajdujemy je między innymi w malarstwie Lorenza Lotto (przełom XV–XVI wieku). Mikcja ma również silny związek z symboliką. W kontekście alchemii zarówno mocz, jak i woda są mianami prima materia, podstawowej materii kosmosu, która w kategoriach psychologii głębi jest stanem świadomego chaosu na początku procesu indywiduacji. W ostatnich latach pojawienie się nowych sposobów obrazowania ciała w sztuce spowodowało przemianę postaw i doświadczeń artystów wobec płynów ustrojowych. Uryna stała się czymś więcej, niż tylko prostym środkiem kontestacji; stała się elementem prezentacji pierwotnej intymności artysty, pobudzając refleksję nad granicami własnego „ja” w spotkaniu z „innym”, czyli z ciemną, zwierzęcą stroną jaźni. Punktem wyjścia do koncepcji wystawy stała się teoria Zygmunta Freuda na temat snów o ekskrementach (sny o mikcji, według Freuda są w rzeczywistości spowodowane przez bodźce seksualne, są regresją do infantylnej postaci erotyki uretralnej) oraz jego spadkobierczyni, bułgarskiej językoznawczyni Julii Kristevej, kojarzonej przede wszystkim z terminem abject, bliskoznacznym z pojęciem obrzydzenia.

Strona konkursu: ZŁOTY DESZCZ


Plaża Artystów 2015

Organizator: Zatoka Sztuki
Termin: 31.05. 2015
Medium: dowolne
Opłata: brak

Opis: Szukamy artystów, którzy chcieliby zaprezentować sztukę audiowizualną, instalacje, rzeźby, prace plastyczne, fotografie lub to co przyjdzie wam do głowy. Oferty prosimy przesyłać na adres: biuro.zatoka.sztuki@gmail.com ,w tytule maila proszę napisać: Plaża Artystów! Oferta powinna zawierać szczegółowy opis pracy oraz szkic, zdjęcie lub grafikę wyżej wymienionej, prosimy również o dołączenie portfolio.

Strona konkursu: PLAŻA ARTYSTÓW


Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”

Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
Termin: 25.06.2015
Medium: malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba, instalacja, wideo i in.
Opłata: 70 zł

Opis: Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko“ jest już ósmą edycją projektu realizowanego od 2001 roku przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku. Założeniem festiwalu jest promocja młodych, poszukujących artystów, którym  chcemy umożliwić dyskusję i konfrontację z innymi artystami, krytykami sztuki oraz szeroką publicznością. W 2015 roku biennale zostanie zorganizowane w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Kameralnej i Baszty Czarownic w Słupsku, a także Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Strona konkursu: RYBIE OKO


Konkurs fotograficzny „Miasto zwierząt”

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK, Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra, Gazeta Wyborcza
Termin: 22.06.2015
Medium: fotografia (kolorowa)
Opłata: brak

Opis: Czekamy na Wasze zdjęcia, których bohaterami są nieudomowione i niehodowlane zwierzęta bytujące (żyjące, żerujące) w naszym mieście, z dala od swego naturalnego środowiska – nasi dzicy, mniejsi sąsiedzi. Interesuja nas będą kadry pokazujące mariaż dzikiej fauny z siedliskiem człowieka jakim jest miasto – jeż na chodniku, wiewiórka w miejskim parku, pustułka na gzymsie kamienicy, jerzyk wylatujący z otworu wentylacyjnego na fasadzie bloku itp.  Spośród nadesłanych prac wybierzemy laureatów I, II i III miejsca, kolejnym ciekawym zdjęciom przyznamy wyróżnienia. Wszystkie nagrodzone fotografie wyeksponowane zostaną, w wielkim formacie, jako kluczowe elementy wrześniowej wystawy „Miasto zwierząt” prezentowanej w Holu Wielkim CK ZAMEK w ramach programu „Z perspektywy żaby”. Celem wystawy jest zaprezentowanie dzikich zwierzaków mieszkających obok nas, w Poznaniu a także pokazanie jak z nimi koegzystować, jak o nie mądrze dbać.

Strona konkursu: MIASTO ZWIERZĄT


VIII Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem pt. „Samotność”

Organizator: Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
Termin: 30.06.2015
Medium: rysunek węglem na papierze
Opłata: brak

Opis: Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA we współpracy z Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem Łęczna 2015 pt. SAMOTNOŚĆ.

Strona konkursu: SAMOTNOŚĆ


Young Design

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Termin: 10.06.2015
Medium: określone w regulaminie
Opłata: brak

Opis: Young Design od lat pomaga młodym projektantom w stawianiu pierwszych kroków w świecie wzornictwa. Wystarczy przesłać trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio i można walczyć o nagrodę główną. A jest o co! Na zwycięzcę czeka stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych. Oprócz głównej nagrody laureat konkursu otrzyma licencję programu Rhino od LEMONDIM, propozycję stażu w prestiżowym studio projektowym, a także możliwość prezentacji przed przedsiębiorcami m.in. podczas gali konkursu Dobry Wzór 2015. Ponadto dla wszystkich finalistów organizatorzy przewidzieli szkolenia przygotowujące do finałowego występu przed Kapitułą Biznesową oraz szkolenia dotyczące zakładania startup’a prowadzone dzięki partnerstwu Lauren Peso Polska S.A. oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.Uczestników konkursu oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli biznesu – polskich producentów oraz dystrybutorów. Prezentowane projekty, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, będą oceniane pod kątem innowacyjności, zastosowania rozwiązań ergonomicznych i atrakcyjności rynkowej. Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów.

Strona konkursu: Young Design


Konkursu na projekt i wykonanie muralu

Organizator: Muzeum Częstochowskie
Termin: 30.06.2015
Medium: określone w regulaminie
Opłata: brak

Opis: Celem konkursu na projekt i wykonanie muralu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, czyli wielkoformatowego malowidła ściennego, który zostanie zrealizowany przez laureata na ścianie Zagrody Włościańskiej – obiektu Muzeum Częstochowskiego, zlokalizowanego przy ul. 7 Kamienic 4 w Częstochowie. Mural inspirowany wycinanką ludową Muzeum Częstochowskie chce zrealizować dzieło będące wizytówką organizowanego przez nie VI Konkursu Sztuki Ludowej. Istotny jest kontekst miejsca, w którym powstanie mural: ściana Zagrody Włościańskiej od ul. 7 Kamienic. Mural będzie widoczny dla mieszkańców miasta, a także dla turystów i pielgrzymów przybywających licznie na Jasną Górę. W projekcie będą podkreślone wartości związane z kulturą ludową. Kompozycję muralu należy wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku z wykorzystaniem istniejących elementów architektury (okna, podziały ściany itd.).

Strona konkursu: MURAL


Nałęczów 2015 | 5. Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im. Andriollego

Organizator: Burmistrz Nałęczowa, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa
Termin: 15.08.2015
Medium: rysunek
Opłata: 100 zł lub 30 euro

Opis: Konkurs ma na celu zaprezentowanie aktualnych osiągnięć w zakresie rysunku artystów z Polski i z zagranicy. Będzie pokazem nowych środków wyrazu oraz poszukiwań formalnych w obrębie sztuki rysunku. W odróżnieniu od imprez poświęconych współczesnemu rysunkowi, które odbywały się dotychczas w Europie (Cleveland, Barcelona, Pilzno, Wrocław, Lubaczów itd.), konkurs ten ma uświetnić pamięć jednego z największych grafików drugiej połowy XIX w. Michała Elwiro Andriollego (1836–1893). Andriolli był uznanym grafikiem w Polsce i za granicą (Litwa, Rosja, Italia, Francja, Niemcy). Złączony jest ze złotym wiekiem drzeworytu polskiego, lata 1872–1885 nazwano okresem Andriollego. Stworzył bardzo dużą ilość rysunków, które zostały wykonane w drzeworytach. Był indywidualistą, ilustratorem dysponującym własną wizją świata, stylowością i fantazją widoczną w każdej pracy kierowanej do odbiorcy. W latach 1879–1889 rejestrował również widoki Nałęczowa „Panorama Nałęczowa”, Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Puław i Zamościa. Andriolli ostatnie dni swojego życia spędził w Nałęczowie. Zmarł 23 sierpnia 1893 roku i został pochowany na miejscowym cmentarzu.

Strona konkursu: ANDRIOLLI


KONKURS NA KRÓTKĄ FORMĘ KOMIKSOWĄ

Organizator: Stowarzyszenie Twórców „Contur”, Łódzkie Centrum Komiksu.
Termin: 31.08.2015
Medium: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa i fotografia
Opłata: 30 zł

Opis: Uczestnik konkursu może przysłać jedną pracę komiksową stanowiącą zamkniętą całość, o maksymalnej objętości ośmiu plansz.  Pod pojęciem „uczestnik konkursu” rozumiemy zarówno jedną osobę odpowiadającą za scenariusz i rysunki, jak i duet lub większą grupę twórców. Jeden rysownik/scenarzysta może być członkiem wielu różnych duetów/grup twórców.

Strona konkursu: KOMIKS


ZESTAW 2015 – XXI MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFII

Organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury
Termin: 05.08.2015
Medium: fotografia
Opłata: brak

Opis: Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich fotografujących do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy zestaw fotografii. Do konkursu należy zgłaszać wyłącznie cykle prac, pojedyncze fotografie nie będą brane pod uwagę. Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Zestaw 2015″ jest organizowany po raz dwudziesty pierwszy.
Ostateczny termin przyjmowania prac mija 5 sierpnia 2015 r.. Laureatów poznamy do 10 września 2015 r.

Strona konkursu: ZESTAW


Konkurs Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo

Organizator: Ale Sztuka!
Termin: 30.06.2015
Medium: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Galeria AleSztuka.com ogłasza konkurs Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie studentów IV i V roku oraz absolwentów uczelni o profilu artystycznym. Celem konkursu jest poszukiwanie indywidualności twórczych wśród artystów młodego pokolenia, pomoc absolwentom w wejściu na rynek sztuki oraz pokazanie trendów i postaw twórczych w malarstwie aktualnym. Konkursowi towarzyszyć będzie wystawa w SCW Solvay w Krakowie oraz wystawy indywidualne laureatów konkursu w Galerii pod Baranami w Krakowie.Każdy uczestnik może zgłosić od 2 do 4 prac o boku nie przekraczającym 140 cm.NagrodyGrand Prix: honorarium 3000 zł ufundowane przez galerię Ale Sztuka! oraz wystawa indywidualna w Galerii pod Baranami w Krakowie (współorganizator – Fundacja Jana Potockiego New Era Art). Wyróżnienie: wystawa indywidualna w Galerii pod Baranami w Krakowie (współorganizator – Fundacja Jana Potockiego New Era Art).

Strona konkursu: ALESZTUKA


Konkurs na projekt rzeźby/formy przestrzennej

Organizator: inGROO pracownia projektowa
Termin: 29.06.2015
Medium: rzeźba/forma przestrzenna
Opłata: brak

Opis: Konkurs jest adresowany do studentów IV i V  roku uczelni artystycznych. W konkursie mogą uczestniczyć również absolwenci uczelni artystycznych w wieku do 35 lat. Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu rzeźby/formy przestrzennej, która znajdzie się we wnętrzu lobby budynku biurowego Zaułek Piękna w Warszawie przy ul. Pięknej 18. Wytyczne:
a) rzeźbę/formę przestrzenną należy usytuować w przestrzeni lobby znajdującej się przy elewacji przeszklonej;
b) projekt nie może być wyższy niż 270 cm a jego obrys (w zależności od wybranej formy) zamknie się w wymiarach 100 x 200 cm;
c) należy pamiętać o tym, że rzeźba/forma przestrzenna będzie widoczna od wewnątrz jak i od zewnątrz budynku, przy czym element/elementy główne powinny być skierowane do odbiorcy wewnątrz lobby. Koszty realizacji rzeźby/formy przestrzennej nie mogą przekraczać kwoty 6000 zł brutto.

Strona konkursu: INGROO


5. Konkurs Fundacji Grey House

Organizator: Fundacja Grey House Szara Kamienica
Termin: 15.06.2015
Medium: malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, nowe media (video, instalacje, rejestracje performance i in.).
Opłata: brak

Opis: Konkurs jest adresowany do studentów ostatniego roku studiów magisterskich Akademii Sztuk Pięknych lub innych uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczno-plastyczne, a także do absolwentów tych studiów w wieku do 30 lat.Prace można zgłaszać w pięciu kategoriach. Do konkursu można zgłaszać prace stworzone po 15 czerwca 2013 r. Nagrodą jest jednorazowe stypendium w wysokości 5.000 oraz wystawa indywidualna w Galerii Szara Kamienica w Krakowie.

Strona konkursu: GREY HOUSE


Ogólnopolski Konkurs Malarski „Młody Wawrzyn”

Organizator: Galeria i Dom Aukcyjny DNA we Wrocławiu
Termin: 30.09.2015
Medium: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Konkurs jest adresowany do studentów  kierunków artystycznych i artystów uprawiający malarstwo, w wieku do 40 lat. Na konkurs przyjmowana będzie maksymalnie 1 praca malarska danego autora, uprzednio nienagradzana i nieeksponowana oraz będąca własnością artysty. Zgłoszona praca musi być wykonana w technice olejnej lub akrylowej, a jej najdłuższy bok może wynosić maksymalnie 150 cm. Praca ma odpowiadać na temat przewodni konkursu, którym w tym roku jest cytat z Wesela Stanisława Wyspiańskiego – A to Polska właśnie”.

Strona konkursu: WAWRZYN


Międzynarodowy Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2015

Organizator: Fundacja Rusz
Termin: 22.07.2015
Medium: projekty
Opłata: brak

Opis: Konkurs ma charakter otwarty. Celem konkursu jest popularyzowanie sztuki na bilbordach. Temat tegorocznej edycji: Co ma wartość? Czy wszystko da się kupić za pieniądze? Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na bilbordach podczas Festiwalu Art Moves 2015 w Toruniu.

Strona konkursu: ART MOVES


Międzynarodowy Konkurs na Identyfikację Wizualną Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Organizator: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Termin: 15.06.2015
Medium: projekty identyfikacji wizualnej
Opłata: brak

Opis: W konkursie mogą uczestniczyć twórcy występujący jako osoby fizyczne lub reprezentowani przez osoby prawne, jeśli ich przedmiotem działalności jest projektowanie graficzne. Uczestnicy konkursu powinni posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. „Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, ogłasza otwarty, jednoetapowy konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej instytucji. Agencje, graficy i designerzy będą mieli za zadanie zaprojektować logo (znak oraz logotyp) dla CSK. Oceny nadesłanych przez uczestników prac dokona Komisja Konkursowa. Jej przewodniczącym został Peddy Mergui – światowej klasy projektant, specjalizujący się w komunikacji wizualnej oraz brandingu. W tym roku zaprezentuje swoją indywidualną wystawę podczas EXPO 2015 w Mediolanie”. Projekty należy przesyłać e-mailem.

Strona konkursu: KONKURS


Ogólnopolski Studencki Konkurs Malarski im. Wojciecha Fangora

Organizator:Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Termin: 30.06.2015
Medium: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest do studentów kierunku malarstwo od II do V roku studiów, włącznie z tegorocznymi dyplomantami, którzy studiują na państwowych wyższych uczelniach plastycznych (akademiach sztuk pięknych i uniwersytetach) w Polsce. Każdy uczestnik powinien zgłosić 3 obrazy. Akceptowany będzie również tryptyk. Wymiary jednej pracy nie mogą przekroczyć 180 x 250 cm. Prace malarskie zgłaszane na konkurs nie mogą być wcześniejsze niż z roku 2014. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy i reprodukcje obrazów w formacie JPG.

Strona konkursu: KONKURS


Konkurs na pracę w ramach projektu „Rezerwat”

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej BWA  w Katowicach
Termin: 07.06.2015
Medium: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Ogłaszamy przegląd dokumentacji prac związanych z tematem odpoczynku na terenie parków miejskich. Interesują nas zarówno prace zrealizowane, jak i same pomysły. Wśród przysłanych propozycji, komisja w składzie: Anna Czaban, Ewa Łączyńska-Widz i Marta Lisok, wybierze najciekawszą pracę, która zostanie włączona do wystawy głównej w ramach projektu Rezerwat, która będzie prezentowana w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach w terminie 31.07—06.09.2015 r. oraz w BWA Tarnów w terminie 24.09—11.10.2015 r.

Strona konkursu: REZERWAT

Informacje o wystawach pochodzą z materiałów prasowych zamieszczonych na stronach poszczególnych galerii.

Portal Rynek i Sztuka
LOGO RiS

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.