szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Zainwestuj w sztukę: czerwiec 2015

01.06.2015

Kolekcjonowanie od podstaw, Trendy inwestycyjne, Zainwestuj w sztukę

Cykl Rynku i Sztuki pt. „Zainwestuj w Sztukę” prezentuje prace funkcjonujące w obiegu galeryjnym, których wartość na rynku dzieł sztuki – szacowana na podstawie m.in. zainteresowania konkretnym nazwiskiem, dostępnością, techniką wykonania, trendami inwestycyjnymi – będzie systematycznie rosnąć. Szacuje się, że udział tzw. sztuki młodej w obrocie dziełami sztuki na polskim rynku stanowi obecnie prawie 50%. Interesują się nimi nie tylko kolekcjonerzy, ale i inwestorzy, dla których sztuka dawna pozostaje zbyt kosztowna. To właśnie młoda sztuka pozostaje obszarem, który daje możliwość największego zysku. Z tego też powodu, raz w miesiącu, przedstawimy Państwu zestawienie kilkunastu prac młodych polskich twórców, oferowanych przez czołowe galerie sztuki, które naszym zdaniem stanowią atrakcyjny obiekt inwestycyjny.

Pobierz „Zainwestuj w sztukę: czerwiec 2015”


Tomasz Wojtysek, LMT, olej na płótnie, 100 x 120 cm, 2014 r. (3300 PLN)

Wojtysek LMT - olej, płótno, 100 x 120 cm, 2014Tomasz Wojtysek pochodzi z Częstochowy. Tam również zdobył dyplom Akademii im. Jana Długosza (2002-2007) w pracowni malarstwa prof. Wernera Lubosa. Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. W latach 2008, 2011 i 2012 był stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie plastyki. Swoje prace wystawiał w ramach kilkudziesięciu wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, głównie w Polsce oraz w Niemczech. Jest również członkiem ZPAP. Wojtysek od kilku lat konsekwentnie realizuje prace wchodzące w skład kilku cykli tematycznych. „LMT”, podobnie zresztą jak eksponowany na okładce kwietniowej edycji „Zainwestuj w sztukę” obraz „Koncert w paski” (2013), stanowią część cyklu „Instrumenty”, w którym główną inspirację stanowi muzyka. Widać tu głęboki związek z tradycją malarstwa impresjonistycznego, pogłębionego pointylistycznym warsztatem. U Wojtyska rolę decydującą pełni jednak nie oświetlenie, czy możliwie precyzyjne oddanie ulotności danej chwili, a intensywny kolor zarysowujący granicę między płaskim tłem oraz barwnym instrumentarium. W tym sensie możemy mówić o obrazowaniu naiwnym, uproszczonym i niezaangażowanym, dzięki czemu w dość bezpośredni sposób oddana zostaje „zabawa dźwiękiem”. Interesująca jest również słabość artysty do czarnych wypełnień i konturowania, które zabezpieczają przed zlewaniem się poszczególnych, czystych kolorów.

Salon Sztuki jest kuratorską przestrzenią online. Galeria sprzedaje wyselekcjonowane prace młodych i uznanych twórców. Ich doskonały warsztat i rzeczywiste nowatorstwo przyczyniają się do tworzenia nowych nurtów w polskiej sztuce. Doświadczenie, wiedza i monitorowanie rynku talentów umożliwia kreowanie trendów w sztuce najnowszej. Zakupy zgodne z osobistymi upodobaniami estetycznymi, możliwość rozwijania zainteresowań sztuką i kontakt z projektantami wnętrz – to gwarancja profesjonalnego doboru dzieła sztuki zarówno do określonej przestrzeni, jak i do portfela inwestycyjnego.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

SALONSZTUKI
—————————————————————————————-

Anita Andrzejewska, Bez tytułu (z cyklu Ślady obecności), negatyw 2001 r., odbitka 2013 r., ed. 5/25, autorska odbitka srebrowa, Ilford FB, 31,5 x 47 cm (2300 PLN)

Anita Andrzejewska, Bez tytułu z cyklu -Ślany obecności-Anita Andrzejewska urodziła się w 1970 r. w Toruniu. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1994 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha oraz aneks w pracowni fotografii prof. Zbigniewa Łagockiego. W 1997 roku przystąpiła do Związku Polskich Artystów Fotografików. W 2002 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury w dziedzinie fotografii. Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny Santa Fe Center for Visual Arts w USA oraz w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Artystycznej – Fotoforum. Poza fotografią zajmuje się również projektowaniem książek oraz ilustracji dla dzieci. „Ślady obecności” to wizja daleka tradycyjnej fotografii aktu. Artystka nie próbuje eksponować ciała modelki, a raczej zaznaczyć w kadrze obecność anonimowych postaci. W tym celu posługuje się wachlarzem rekwizytów, częściami garderoby, wreszcie fragmentarycznie potraktowaną anatomią, by w możliwie subtelny sposób stworzyć pamiątkę konkretnej chwili.

101 Projekt – należąca do Barbary Elżanowskiej Rutherford prywatna galeria sztuki współczesnej, oferująca również doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania kolekcji dzieł sztuki. Galeria jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA). Oddział stacjonarny, oferujący fotografie, grafiki, rysunki, obrazy i rzeźby, zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Galeria współpracuje z takimi artystami, jak: Zbigniew Waszczeniuk, Grzegorz Gwiazda, Tomasz Kuran, Magdalena Kazimierska, Wit Bogusławski, Mariusz Mierzejewski, Katarzyna Kalua Kryńska , Zbigniew M.Dowgiałło, Krzysztof Ostrzeszewicz. Galeria brała udział w tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo 500x500-01

—————————————————————————————-

Julia Curyło, Euroarabia, olej na płótnie, 120 x 200 cm 2013 r. (Zapytaj o cenę)

Julia_Curylo_Euroarabia_2013_olej_plotno_120_x_200Julia Curyło to młoda warszawska artystka, która trwale zapisała się już na polskiej i międzynarodowej scenie artystycznej. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2009 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni prof. Mirosława Duchowskiego. Jej wielkoformatowy obraz „Baranki Boże” (2009) został przeniesiony na ścianę warszawskiej stacji metra Marymont. Mural nagrodzony został również na VI edycji konkursu organizowanego przez Galerię A19. W listopadzie 2011 roku uhonorowana została Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodą Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. Jest też laureatką Grand Prix w ramach 20. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2010” oraz jedną z nominowanych artystek 10. Konkursu Gepperta (2011). W 2014 roku prace Julii Curyło zostały po raz pierwszy zaprezentowane w USA przez ART 3 Gallery w Nowym Jorku. W ramach roku polskiego w Turcji, we współpracy z Uniwersytetem Sabanci i galerią FASS Art w Stambule, artystka zaprezentowała swoje prace w projekcie Euroarabia (2014). Prezentowany obraz inspirowany jest rosnącą swobodą przemieszczania się – migracji – w kontekście problemów związanych z przenikaniem się różnych kultur i związanych z tym problemów na tle rasowym oraz społecznym. W sposób szczególny Curyło traktuje kobiety w społeczeństwach muzułmańskich, których wolność i swobody spotykają się z oporem patriarchalnej obyczajowości.

Galeria Miejska we Wrocławiu – działająca od 1991 roku galeria sztuki, powołana przez miasto Wrocław. Działania Galerii obejmują prezentację polskiej i międzynarodowej sztuki oraz promocję sztuki rodzimej– w szczególności wrocławskich twórców – poza granicami kraju. W 2013 roku do życia powołana została Fundacja Galerii Miejskiej we Wrocławiu, której celem programowym stało się współtworzenie tożsamości europejskiej, poprzez aktywną promocję sztuki oraz zaznaczenie jej roli dla współczesnej edukacji. Do zadań Fundacji należy również pozyskiwanie finansowego wsparcia oraz promocja artystów w środowiskach biznesowych.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

LOGO fundacja

logo_GM_wersja pozytywowa
—————————————————————————————-

Marcelina Groń, Look at me now, akryl, papier, 210 x 200 cm, 2013 r. (Zapytaj o cenę)

Marcelina_Gron_Look_at_me_now_2013_akryl_papier_210_x_20Marcelina Groń pochodzi z Wrocławia. Jest studentką malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Krzysztofa Skarbka. W latach 2011-2012 była stypendystką mediolańskiej Academia di Belle Arti di Brera, rok później stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwukrotna laureatka Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu dla najlepszych studentów (2012-2013, 2013-2014). W roku 2013 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia na rok akademicki 2013/2014, Grand Prix w konkursie Nagroda Artystyczna Galerii Dominikańskiej „Nowoodkryta” oraz wyróżnienie honorowe w Konkursie malarskim „Postawy” we Wrocławiu. W roku 2014 obroniła dyplom magisterski w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, któremu w ramach VI Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk 2014 przyznano nagrodę artNoble dla najlepszego dyplomu publicznych uczelni artystycznych. O twórczości Marceliny Groń wspominaliśmy w kontekście wystawy „Ciała a rzeczy” przybliżającej twórczość młodych artystów w Galerii Miejskiej we Wrocławiu. Artystka w swojej pracy odwołuje się do problematyki przestrzeni, rozmywając granice między empirycznością i sensualnością świata, w którym żyjemy. Język artystyczny „Look at me now” odsyła widza do sztuki ulicznej, a w szczególności techniki pracy opartej na szablonach oraz writingu.

Galeria Miejska we Wrocławiu – działająca od 1991 roku galeria sztuki, powołana przez miasto Wrocław. Działania Galerii obejmują prezentację polskiej i międzynarodowej sztuki oraz promocję sztuki rodzimej– w szczególności wrocławskich twórców – poza granicami kraju. W 2013 roku do życia powołana została Fundacja Galerii Miejskiej we Wrocławiu, której celem programowym stało się współtworzenie tożsamości europejskiej, poprzez aktywną promocję sztuki oraz zaznaczenie jej roli dla współczesnej edukacji. Do zadań Fundacji należy również pozyskiwanie finansowego wsparcia oraz promocja artystów w środowiskach biznesowych.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

LOGO fundacja

logo_GM_wersja pozytywowa

—————————————————————————————-

Agata Kosmala, Sen 02 (z cyklu Pomiędzy), technika mieszana na płótnie (olej, akryl, tusz, szlagaluminium na płótnie), 195 x 160 cm, 2015 r. (9600 PLN)

kosmala sen 02Agata Kosmala jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (pracownia prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego). Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace pokazywane były m.in. w Armenii, Francji, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech. Cechą charakterystyczną malarstwa Agaty Kosmali jest również zestawianie szerokiej gamy środków ekspresji artystycznej z dwuwymiarową przestrzenią płótna. Artystka konfrontuje motywy, kolory, nastroje i perspektywę, tworząc i niszcząc związki między nimi. Zadaje pytania dotyczące przestrzeni dzielącej widza i obraz – z jednej strony łechce jego ciekawość i onieśmiela feerią barw, z drugiej pozostawia go osamotnionego w sytuacji wyboru. Obrazy z cyklu „Pomiędzy” są próbą zwrócenia uwagi na różnice miedzy snem, a jawą – na stopniowym zacieraniu się subtelnej granicy postrzegania rzeczywistości. Jest to także niezwykle osobisty zapis zachwytu nad potęgą wyobraźni – zdolnością ciągłego dopowiadania sobie brakujących znaczeń, czerpania z gry kolorów. Niezwykle ciekawa jest interakcja pomiędzy kolorem, a geometrycznymi formami. Bliskość linii czy brył sprawia, że kolor gęstnieje, staje się intensywny, a przez to bardziej intrygujący.

Food Art Gallery – pierwsza w Polsce inicjatywa artystyczno-restauracyjna, w której galeria sztuki współczesnej została połączona z restauracją aspirującą do klasy fine dining. Obrazy uznanych i młodych twórców oraz wysokiej klasy kulinarne dzieła sztuki prezentowane są w ramach jednej niecodziennej i luksusowej przestrzeni. Wystawy, podobnie jak karty dań, są regularnie zmieniane, a sama galeria stara sie wspierać również lokalne talenty. Właścicielką i inicjatorką Food Art Gallery jest Anna Gendaj.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

image001

—————————————————————————————-

Dominik Jasiński, Keep The Secret, olej na płótnie, 70 x 100 cm, 2014 r. (7000 PLN)

dominik jasinski Keep_the_secretZupełnie inne spojrzenie na kobiecą wrażliwość prezentuje Dominik Jasiński. Artysta pochodzi z Rzeszowa. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczył w ponad 40 wystawach w Polsce i za granicą oraz aktywnie wspiera polską sztukę młodą (organizując cykl wystaw zbiorowych z udziałem najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia). Jasiński postanowił połączyć warsztat grafika z doświadczeniami w obszarze rysunku, plakatu oraz ilustracji, kreśląc w ten sposób własny język ekspresji artystycznej. Z czasem zaczął malować portrety kobiet, ostatecznie rewidując swój stosunek względem belle époque. Wyidealizowane sylwetki znanych z pierwszych stron gazet postaci, otoczone roślinną ornamentyką, to znak rozpoznawczy Jasińskiego.

Galeria Sztuki Dagma Art – galeria specjalizująca się w malarstwie współczesnym, współpracująca z uznanymi oraz młodymi przedstawicielami polskiego świata sztuki. Galeria zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru dzieł sztuki do wnętrza, oraz budowę kolekcji dzieł sztuki o określonej wartości estetycznej oraz potencjale inwestycyjnym. Dagma Art odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów, realizuje zamówienia portretowe, oraz zamówienia na obrazy w określonym formacie, kolorystyce i tematyce.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

dagma art logo

—————————————————————————————-

Zdzisław Majrowski-Meyro, Wodospad, olej na płótnie, 170 × 115 cm, 1995 r. (18000 PLN)

Zdzisław Majrowski Constantin Meyro Galeria Blue-S Wodospad Obraz OlejnyZdzisław Majrowski, tworzący również pod pseudonimem Constantin Meyro, to wzorujący się na Paulu Cezanne i Franzu Kokoschce malarz średniego pokolenia, którego kariera rozpoczęła się głośną wystawą w Monachium w 1981 roku („Pastisze XVII-wiecznego malarstwa). Obecny na rynku od 40 lat. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jana Lisa, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kojarzony jest przede wszystkim z wielkoformatowym malarstwem figuratywnym oraz swobodą twórczą w zakresie doboru techniki ekspresji – od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Malarstwo Zdzisława Majrowskiego znajduje się w wielu prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce i Japonii, m.in. w kolekcjach takich instytucji, jak Deutsche Bank oraz Berlinische Leben. Wystawiał m.in. w Paryżu, Kijowie, Nowym Jorku i Londynie. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy „Funds Europe”. Abstrakcje sygnowane przez Majrowskiego znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów oraz architektów wnętrz (jako uzupełnienie prestiżowych wnętrz o chłodnej kolorystyce). Krytycy zwracają również szczególną uwagę na unikalny, obfity sposób nakładania farby.

Blue-S – warszawska galeria sztuki współczesnej, powstała w 2004 roku. Galeria oferuje unikatowe prace artystów z Polski i regionu Europy środkowo-wschodniej oraz świadczy usługi renowacji i oprawy obrazów. Są to prace zarówno dekoracyjne, jak i dzieła o wysokim potencjale inwestycyjnym (posiadają certyfikat oryginalności). Galeria jest również aktywnym animatorem warszawskiego środowiska artystycznego, bierze udział w targach sztuki o międzynarodowym charakterze.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

MlodaGaleria_logo3

—————————————————————————————-

Przemysław Hoff, Bestia, odbitka barwna, grafika warsztatowa, litografia, 37 x 24,5 cm (2800 PLN)

Bestia Przemysław Hoff publ maj

Przemysław Hoff urodził się w 1992 r. w Warszawie. Zajmuje się synkretyzmem grafiki warsztatowej i cyfrowej. Uczeń Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Warszawskiej Szkoły Artystycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mimo młodego wieku jego prace znalazły się w prywatnych kolekcjach sztuki. „Bestia” to iluzoryczny „autoportret z refleksją o nieskończoności czasu w tle”. Dzieło daje się odczytywać zarówno na kanwie symboliki chrześcijańskiej, ezoteryki, jak i w ujęciu szerszym – nadawania nowego kierunku własnemu życiu.

Ney Gallery&Prints pełni rolę przestrzeni artystycznej i kolekcjonerskiej, łączącej doświadczenie i autorytet znanych i cenionych twórców, z młodymi, elektryzującymi postawami twórczymi. Galeria prezentuje sztukę niekonwencjonalną i klasyczną, zajmuje się sprzedażą fotografii i malarstwa. Za pośrednictwem galerii nabyć można prace m.in. Ryszarda Horowitza, Chrisa Niedenthala, Lidii Popiel, Janusza Foglera, Katarzyny Stanny, Tomasza Sikory, Tomasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Gierałtowskiego, Jowity Mormul. Ney Gallery&Prints prowadzi także pracownię wydruków fotograficznych wielkoformatowych, gdzie klient ma możliwość przekonać się, że tworzenie sztuki to także umiejętność przenoszenia jej na różnego rodzaju podłoża artystyczne. Ney Gallery&Prints oferuje także wykonanie fotografii do aranżacji wnętrz.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-1

—————————————————————————————-

Tomasz Tajak, Jeszcze, akryl na płótnie, 80 x 80 cm, 2014 r. (3000 PLN)

Tomasz Tajak, Jeszcze 2014, akryl na płotnie, 80 x 80 cmTomasz Tajak urodził się w 1988 r. w Gorlicach (okolice Nowego Sącza). Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Ukończył Wydział Aktorstwa na Krakowskich Szkołach Artystycznych, oraz Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2014 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Grażyny Borowik- Pieniek. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą oraz instalacją sakralną. Pełni również funkcję animatora kultury, a od niedawna współpracuje z krakowskim teatrem Plejada w charakterze scenografa. Prezentowany obraz Jeszcze pochodzi z cyklu „Adoracje”, który powstał na kanwie zainteresowania ludzką cielesnością oraz typowo ludzkich zmagań z określaniem własnej tożsamości. Tajaka nie interesuje sam akt miłosnego uniesienia, a to co pomiędzy – moment tytułowej adoracji obojga kochanków. Artysta bierze pod uwagę różne formy miłości i przywiązania, nie stroni od tematów trudnych. Intrygujące są również pewne uproszczenia oraz zaburzenie proporcji ludzkiego ciała, które stanowią pewnego rodzaju grę z odbiorcą. Mimo jawnie intymnej atmosfery przedstawień, widz nie czuje skrępowania, a jedynie pogłębiające się pytania o sens konkretnej wizji malarskiej.

Postmoderna – Internetowa Galeria Malarstwa – w swojej ofercie prezentuje prace zarówno artystów uznanych o ugruntowanej pozycji na rynku sztuki, jak i młodych twórców, których dokonania w sposób szczególny wyróżniają się na tle aktualnych trendów artystycznych. Działania w wirtualnej przestrzeni galerii obejmują w dużej mierze promocję młodej sztuki. Mając na względzie rozwój rynku sztuki, jako najlepiej rozwijającej się branży inwestycyjnej na świecie, galeria oferuje również profesjonalne doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania kolekcji dzieł sztuki.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

POSTMODERNA LOGO s

—————————————————————————————-

Piotr Saul, Kosmiczny jeździec, olej na płótnie, 50 x 60 cm, 2010 r. (2500 PLN)

51ff89a4b633b_P Saul - Kosmiczny jezdziecPiotr Saul to postać na polskiej scenie artystycznej niezwykła. Sztuki wizualne stanowią dla niego punkt wyjścia dla dalszych eksperymentów na gruncie muzycznych i teatralnym. Jak sam mówi, długo poszukiwał ujścia dla własnej kreatywności, po czym trafił pod skrzydła prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka – pedagogów i wykładowców Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Tam też w 2010 roku obronił dyplom z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami: malarskim oraz multimedialnym. Popularność przyniosła mu w szczególności aktywność w formujących się dopiero środowiskach związanych ze sztuką uliczną, głównie street artu. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance oraz Mam Talent, gdzie wspólnie z zespołem Me Myself And I został okrzyknięty najbardziej nowatorskim artystą tamtej edycji program. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem. Tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju m.in. – Era Nowe Horyzonty oraz SlotArt Festiwal. Można go również zobaczyć i usłyszeć w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. „Kosmiczny jeździec” to jedna z wielu realizacji Piotra Saula, dla których punkt wyjścia stanowi bezkompromisowa sztuka uliczna (street art), sięgająca nie tylko po oderwany od rzeczywistości sposób obrazowania, lecz również łącząca szeroki wachlarz technik twórczych. Artysta balansuje między komizmem sytuacji i tragicznością tkwiącą w symbolicznej warstwie dzieła. Absurd i atmosfera dziwności są jednak tylko pretekstem do komentowania rzeczywistości na gruncie nowoczesnej stylistyki. Praca odwołuje się do codziennych zmagań człowieka z pierwotną, zwierzęcą stroną jego jestestwa – symbolizowanymi przez wilka instynktami nad którymi kontrolę przejmuje uzbrojony w kulturę jeździec.

Piotr Saul ur. w 1986 r. w Nowej Rudzie. Artysta wizualny, muzyk i tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Młode Wilki oraz Grupy Kotlina Kru. Aktualnie zajmuje się ogólnie pojętym malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw, oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

saul_logo copy

 

 

Piotr Saul w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Justyna Pennards-Sycz, Night swimming requires a quiet night, technika mieszana na płótnie, 100 x 140 cm, 2015 r. (Zapytaj o cenę)

140-x-100-night-swimming-requires-a-quiet-night-1030x724Justyna Pennards-Sycz zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, opartym na silnym kolorze. W roku 2014 reprezentowała Polskę w ramach Edynburgh Art Fair oraz jest jedną z nielicznych polskich artystek polecanych przez Saatchi Art. Swoje prace wystawiała m.in. w Holandii, Polsce, Niemczech oraz USA. Jest również pomysłodawczynią i współwłaścicielką Galerii i Fundacji Archipel w Amersfoort (Holandia). Nowy cykl obrazów pt. „Night Forest” („Nocny las”) przenosi język wypowiedzi malarki na grunt otoczonej ciemnością dzikiej przyrody. Pośród motywów charakterystycznych dla krajobrazu lasu – drzew, liści oraz wijących się lian – autorka dostrzega świat niedostępny człowiekowi za dnia. Świat iluzoryczny, gdzie wiele fantazyjnych i nieprzeniknionych elementów zdaje się koegzystować w harmonii. „Night swimming requires a quiet night” jest jednym z obrazów przygotowanych specjalnie na potrzeby indywidualnej wystawy artystki w Galerii Kuratorium, którą do 3 czerwca można oglądać w Warszawie. „Prace Justyny Pennards-Sycz cechuje umiejętne operowanie przestrzenią obrazu – rozmytym, płaskim, nieprzeniknionym tłem oraz wyrazistym pierwszym planem, często wzbogacanym fakturą nakładanej warstwowo farby. Podejście to ukazuje głębokie przywiązanie do precyzyjnych wykończeń i ledwie dostrzegalnych detali, które uzupełniają dzieła i nadają im charakterystyczny i niezwykle sugestywny wyraz. Znaczenie ma nie tylko dobór barw, ale również tempo prowadzenia pędzla, jego chwyt i rodzaj” – pisała o wystawie Anna Niemczycka-Gottfried. W istocie, „Night swimming requires a quiet night” rozwija tematykę cyklu, przenosząc ją na wielki format. Unikalny pozostaje natomiast neonowy blask poszczególnych elementów oraz technika nakładania akrylowej farby – dająca wrażenie rozpylenia jej na płótnie obrazu.

Justyna Pennards-Sycz – studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka i współwłaścicielka Galerii i Fundacji Archipel w Amersfoort. Mieszka i pracuje w Holandii.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo-justyna-5w

Justyna Pennards-Sycz w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Wojciech Tut Chechliński, Światy równoległe, olej na płótnie, 79,5 x 63,5 cm, 2013 r. (Zapytaj o cenę)

Wojciech-Tut-Chechliński-Światy-równoległe-olej-na-płótnie-795-x-635-cm-2013-r-sygnowany-kat.-108-Wojciech Tut Chechliński jest warszawskim artystą-malarzem, który zaczynał tworzyć jeszcze w dzieciństwie. Niezwykła jest historia rodzinnej kolekcji dzieł sztuki, która zawierała prace m.in. Tytusa Czyżewskiego, Wacława Taranczewskiego, Jana Cybisa czy Józefa Pankiewicza. Artysta stroni od jednoznacznego identyfikowania się z konkretnym nurtem artystycznym. Aktualnie zajmuje się tworzeniem kolejnych obrazów w zaciszu własnej pracowni. Jego twórczość stanowi jednak rodzaj kompromisu pomiędzy dokonaniami kubistów, w szczególności Georgesa Braque’a oraz szeroko rozumianych prymitywistów, spychanych dziś na margines oficjalnego nurtu sztuki. Chechliński zrywa z osiągnięciami sztuki iluzorycznie odzwierciedlającej rzeczywistość. Pozostaje on twórcą spontanicznym, odrzucającym perspektywę i poszukującym sensu obserwowanego świata w jego zgeometryzowanej parafrazie. Jest to twórca operujący silnym, nakładanym warstwowo kolorem. „Światy równoległe” stanowią kolejny obraz artysty, w którym szczególną uwagę poświęcono ludzkiej twarzy, jako zwierciadle oddzielającym naszą powierzchowność, od intymnego wnętrza i duchowości. Sam autor mówi o drodze, która naznacza nas na wielu płaszczyznach – wspomnieniach, przyjaźniach, emocjach, a przede wszystkim wyborach, jakie podejmujemy nie wiedząc, czy są słuszne.

Wojciech Tut Chechliński – artysta malarz, od kilkudziesięciu lat budujący własną wizję świata odwołującego się do wyobraźni widza. Jego malarstwo – formalnie bliskie dokonaniom kubizmu, abstrakcjonizmu oraz art brut – cechuje szeroka gama kolorystyczna, syntetyzm twórczy oraz mniejsza skala deformacji. Żyje i pracuje w Warszawie.

Zobacz wiecej zainwestuj w sztuke Button

logo tut chechlinski

Wojciech Tut Chechliński w Katalogu Rynku i Sztuki

—————————————————————————————-

Fot. (góra) Leszek Żebrowski, Wycinanka (cykl: Biebrzuchy), grafika cyfrowa, 50 x 65 cm, 2010 r., źródło: Salon Sztuki

Portal Rynek i Sztuka

LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.