szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

„Być kobietą” Joanny Wisławskiej

15.06.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Wystawa prezentuję wybrane obrazy z ostatniego 10-lecia twórczości artystki. Wspólnym mianownikiem jest temat kobiety podróżującej we własnym, wykreowanym świecie. Kobiety rozwijającej się artystycznie poprzez doświadczanie emocji i samoświadomości na przestrzeni czasu, co można prześledzić w jej obrazach. Wibracja koloru i światła to charakterystyczne cechy wyróżniające to malarstwo.

Od dłuższego czasu Joanna Wisławska jest związana ze sztuką filmową. Stworzyła cykl obrazów autorskich do filmu „Rewers” i wielkoformatową kopie obrazu do filmu „Ziarno prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza. Na jej koncie znajdują się obrazy do filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy „Katyń”, „Tatarak” i wielu innych.

fot. 7 F.Różnowicz

Fot. F. Różnowicz, źródło: materiały prasowe

Życie to ruch, świat jaki pokazuję nie jest statyczny, pulsuje i zmienia się pod wpływem chwili, kolorem prowadzę dialog emocjonalny, a światłem prowadzę wzrok po płaszczyźnie obrazu, przenikam poprzez namalowane formy, daję możliwość własnej interpretacji. Interesuje mnie to, co nieoczywiste, nieobecne a mające znaczenie. To dla mnie wyzwanie, odkąd zrozumiałam, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje. W obrazie metaforę przedkładam ponad detal, który traktuję jako podkreślenie mojego przekazu – mówiła podczas wernisażu o swoich pracach artystka.

Więcej informacji o artystce na stronie internetowej: joannawislawska.pl


Wystawa pt. „Być kobietą” Joanny Wisławskiej

Czas trwania wystawy: 9 czerwca – 12 lipca 2015
Miejsce: Skwer Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60 A, Warszawa

Więcej o wydarzeniu piszemy w Kalendarium

Fot. (góra): M. Szymański, źródło: materiały prasowe

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.