szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Relacja z wernisażu prac Magdaleny Shummer-Fangor

22.06.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

19 czerwca warszawska Galeria Sztuki Współczesnej 101 Projekt otworzyła wystawę prac Magdaleny Shummer-Fangor pt.: „Poetyczny realizm”. 

Tytuł wystawy pochodzi z autorskiego opisu prac artystki. W jej przedstawieniach świata przyrody możemy zauważyć oko wnikliwego obserwatora. Kwiaty i rośliny są oddane z botaniczną dbałością o szczegóły, a zwierzęta, które zamieszkują obrazy, są ukazywane z anatomiczną precyzją. Malując głównie olejem na płycie, tworzy obrazy bogate w formy i kolory.

Sztuka Shummer-Fangor objawia się nie tyle jako werystyczny opis świata czy autoprezentacja, ile jako zadziwienie światem. W niektórych obrazach artystka czerpie z tematów biblijnych, jak na przykład Jonasz połknięty przez wieloryba w głębinach Morza Śródziemnego. Sięga także do bardziej osobistej mitologii: orzeł rozmawiający z zionącym ogniem krokodylem na tle skalistego pejzażu z panoramą Nowego Jorku otwiera drogę do naszych własnych interpretacji.

Fotorelację z otwarcia wykonał Bogdan Sarwiński.

Wystawa będzie czynna do 3 lipca 2015 od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17.

Prace artystki są dostępne w sprzedaży w 101 Projekt Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie, przy ul. Nowy Świat 53, lok. 119-120

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.