szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Trwają zgłoszenia do udziału w Rynku Sztuki Młodych w czasie 3. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki

26.08.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

31 sierpnia mija termin zgłaszania się do udziału w Rynku Sztuki Młodych, który w dniach 3 i 4 października, w ramach 3 edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki odbędzie się w Krakowie. Ideą Rynek Sztuki Młodych jest wsparcie i promocja młodych artystów w drodze do artystycznej kariery. Artysto – śpiesz się i aplikuj. 

patronat_medialny_rynekisztukaRynek Sztuki Młodych to wydarzenie przeznaczone dla młodych artystów, pragnących zaprezentować szerokiej publiczności swoją twórczość: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografików, designerów, twórców intermediów. Otwarta formuła rynku, umożliwi artystom i projektantom, dotarcie do szerokiego grona odbiorców, kolekcjonerów i łowców młodych talentów. Ideą Rynku Sztuki Młodych jest promocja i wsparcie w drodze do kariery artystycznej.

Części targowej będą towarzyszyły warsztaty kolekcjonerskie, porady konserwatorskie, dyskusje o inwestowaniu w sztukę oraz spotkania z galerzystami, marszandami i historykami sztuki.

Rynek Sztuki Młodych będzie odbywał się w dniach 3 i 4 października 2015 roku, w godzinach 11:00 – 19:00. Do dyspozycji wystawców zostanie prze­znaczona powierzchnia targowa wraz ze stanowiskami o powierzchni około 2 metrów kw., z podstawowym wyposażeniem targowym. Aranżacja stoisk będzie w całości pozostawać w gestii wystawców. Dodatkowo, organizatorzy zapewniają promocję przedsięwzięcia oraz pro­dukcję i publikację Katalogu wystawców w formie elektronicznej.

Warunki udziału w Rynku Sztuki Młodych

Zgłoszenia do udziału w Rynku Sztuki Młodych przyjmowane są do 31 sierpnia 2015 roku, w formie elektronicznej, na podstawie Formularza Zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej Nowohuckiego Festiwalu Sztuki. Organizatorzy, na podstawie nadesłanych zgłoszeń, zaproszą wybranych wystawców do udziału w Rynku. Przewidywany jest udział około 100 wystawców.

Rynek Sztuki Młodych, źródło: materiały organizatora

Rynek Sztuki Młodych, źródło: materiały organizatora

Rynek Sztuki Młodych jest częścią 3. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki – trzydniowego święta sztuki współczesnej, odbywającego się w Nowej Hucie, jednej z najciekawszych dzielnic Kra­kowa. Festiwal ukazuje bogactwo pojęcia „sztuka współczesna” – nie brakuje malarstwa, rzeźby, grafiki, performance, sztuki intermediów, a nawet tańca współczesnego. Areną wydarzeń jest Nowohuckie Centrum Kultury – zarówno jego budynek, jak i otaczające go tereny zielone. Poprzednie edycje Nowohuckiego Festiwalu Sztuki to między innymi głośna wystawa malar­stwa Zdzisława Beksińskiego, którą odwiedziło blisko 20 tysięcy osób, dwa wielkopowierzch­niowe murale, zdobiące budynek Nowohuckiego Centrum Kultury, spotkania, debaty, targi, happeningi i mnóstwo innych atrakcji.

Udział w Rynku Sztuki oraz wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pełny regulamin, wraz z Kartą Zgłoszeniową, jest dostępny na stronie wydarzenia www.nhfest.pl.

 

Źródło: materiały organizatora

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.