szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

V edycja Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża krew” – wystawa pokonkursowa w Galerii Socato

07.09.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Już od 12.09 w Galerii Socato we Wrocławiu otwarta będzie pokonkursowa wystawa V Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Wystawa to prezentacja wyselekcjonowanych prac młodego pokolenia artystów. Po rosnącym sukcesie poprzednich edycji Galeria rozwija swój projekt i wchodzi w trzeci wymiar – w tym roku do Przeglądu zgłaszać się mogli także młodzi rzeźbiarze.

patronat_medialny_rynekisztukaLaureaci i finaliści poprzednich edycji i ich rozwijające się kariery artystyczne udowadniają, że „Świeża Krew” jest obecnie jednym z ciekawszych i bardziej znaczących przeglądów młodej sztuki w Polsce. Natalia Bażowska realizuje coraz ciekawsze projekty, niedawno odbyła się jej wystawa w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, Agata Kus zdobyła Nagrodę Biennale WRO 2015, Justyna Smoleń wzbudza zachwyty swoją serią „Black” prezentowaną m.i.n podczas indywidualnej wystawy w BWA Sanok.

Raczyńska Anna, Hunting For Maasdam, źródło: materiały organizatora

Raczyńska Anna, Hunting For Maasdam, źródło: materiały organizatora

Sztuka ma się dobrze we Wrocławiu – miasto to słynie z bardzo dużej ilości kulturalnych festiwali. W 2016 będzie nosić tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Przedsmak można już poczuć! Zapraszamy we wrześniu do Wrocławia, by przekonać się jak wygląda współczesna rzeźba tworzona przez najmłodszych absolwentów Akademii oraz jakie nowe trendy pojawią w malarstwie. Jak co roku, będzie różnorodnie – prace abstrakcyjne prezentować się będą obok malarstwa figuratywnego, a nawet hiperrealistycznego. Kompozycje wyciszone obok ekspresyjnych. Biało-czarne obok wybuchu kolorów.

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE: Marta Czarnecka, Magdalena Durczak, Katarzyna Frankowska, Katarzyna Głód, Mateusz Hajman, Ewelina Kaliszczuk, Michał Kielan, Kasper Lecnim, Magdalena Pela, Paulina Piecyk, Anna Raczyńska, Filip Rybkowski, Patrycja Sap, Sandra Szyra, Aneta Śliwa, Jakub Woliński, Klaudia Zawada.

 

TEGOROCZNE NAGRODY:

*Grand Prix Malarstwa – Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 5000 zł brutto. Praca nagrodzona Grand Prix przechodzi na własność fundatora nagrody

*Grand Prix Rzeźby – Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 2000 zł brutto.

* Nagroda Publiczności – nagroda przyznawana przez Gości wernisażu, ufundowana przez Sklep Plastyczny TINTA (bon o wartości 800zł na zakupy w sklepie plastycznym TINTA)

*Jury może przyznać Wyróżnienia Honorowe.


V Przegląd Młodej Sztuki Świeża Krew – wystawa pokonkursowa
Kuratorka:
Karolina Jaklewicz
Czas trwania: 12.09 – 7.10.2015
Miejsce: Galeria Sztuki Socato Plac Solny 11, Wrocław

Fot. (góra): Plakat promujący wystawę pokonkursową przeglądu „Świeża Krew”, źródło: materiały organizatora

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.