szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa prac Thomasa Vinsona w SH Studio w Warszawie

11.09.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Już 24 września w warszawskim SH Studio otwarta zostanie wystawa prac Thomasa Vinsona pt. „NIESYMETRYCZNIE”. To pierwsza w Polsce wystawa prac tego francusko – niemieckiego artysty minimalistycznego, dla którego inspiracją do stworzenia wystawy składającej się z serii rysunków, reliefów i instalacji stała się architektura stolicy i pełni energii warszawianie, których Vinson spotkał w czasie swojego pierwszego pobytu w Polsce.

Pierwszy przyjazd Thomasa Vinson do Warszawy był jednocześnie jego pierwszym pobytem w Polsce. I tylko ten jeden raz wystarczył, by artysta zechciał się wpisać w lokalną historię.

Uderzyło mnie to jak bogatym w drganie jest Wasze miasto. Zdecydowanie najbardziej dynamiczna dzisiaj stolica w Europie – mówi Thomas. I nie może dziwić fakt, że Warszawa tak bardzo zawładnęła artystą; jego wszystkie dotychczasowe dzieła to inspiracje europejską architekturą, w której odnajduje rytm dla swoich prac. Nie spodziewajmy się jednak na ścianach SH Studio odwzorowań sylwetek warszawskich budynków. Inspiracje Vinsona przekładają się na pełne wdzięku i prostoty kompozycje linii i płaszczyzn, wizualnie skromne acz silne w przekazie.

Jak pisze o jego twórczości Bogusław Deptuła: „Te przedmioty przypominają o istnieniu urody w rzeczach najprostszych, w kolorach naturalnych, w materiałach najbardziej prozaicznych i tak zwykłych, że przez wielu nie zauważanych”. Deptuła dodaje że “trzeba sporo odwagi, żeby pokazywać taką sztukę. Gdyby te przedmioty, znalazły się w innej przestrzeni niż galeryjna, mogłyby zostać niezauważone. Jednak nawet w uświęconym wystawowym wnętrzu pozostają nad wyraz delikatne i skromne”

Zapraszamy na ucztę minimalizmu inspirowanego Warszawą. Wystawa Thomasa Vinsona potrwa do 18 października.

THOMAS VINSON to urodzony w Paryżu, francusko-niemiecki artysta minimalistyczny. Studiował rzeźbę na Uniwersytecie Rice w Houston, USA. Obecnie wykłada historię sztuki i rzeźbę na Uniwersytecie Giessen w Niemczech. Wystawiał swoje prace między innymi podczas targów sztuki w Bazylei, Paryżu; miał indywidualne wystawy między innymi w Monachium i Bonn. Zaproszony przez Petera Marino do zaprojektowania sklepu CHANEL we Frankfurcie.

Patronat medialny wystawy: RYNEK i SZTUKA
Wsparcie medialne: Ambasada Niemiec w Polsce oraz Institut Français de Pologne

Wystawa „NIESYSTEMATYCZNIE” jest jednocześnie wydarzeniem komercyjnym; prace Thomasa można zakupić w promocyjnych dla rynku polskiego cenach.

Wystawa Thomasa Vinsona „NIESYMETRYCZNIE”
Czas trwania: 24 września – 18 października
Miejsce: SH Studio, ul. Wilcza 44, Warszawa

Portal Rynek i Sztuka

Zdj. (góra) Praca Thomasa Vinsona, źródło: materiały organizatora
LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.