szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

Aukcja Młodej Sztuki w DESIE Unicum – relacja

15.09.2015

Aktualności, Polska: aukcje

Za nami kolejna Aukcja Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym DESA Unicum, która odbyła się w czwartek 10 września. W ten sposób DESA otworzyła nowy sezon aukcyjny sukcesem – wylicytowanych zostało wszystkich 75 prac młodych twórców.

Świeżość oraz różnorodność przedstawionych prac spotkała się uznaniem gości Domu Aukcyjnego, co przełożyło się na wysoką frekwencję podczas Aukcji i sprzedaż wszystkich dostępnych obiektów. Najwyżej wylicytowaną pracą był olejny obraz zafascynowanego zurbanizowaną przestrzenią architekta Bartłomieja Kotera, „The streets: Gridlocked” (12 000 zł). Obraz ten znajduje się na okładce katalogu Aukcji. Artysta często w swoich pracach skupia się na relacjach form, światła i cienia czy proporcji.

Również akrylowy abstrakcyjny w formie obraz przez długi czas współpracującej tylko z DESA Unicum Aleksandry Kowalczyk osiągnął wysoką cenę wylicytowaną (11 000 zł). Na kwotę 7 500 zł każdy zostały wylicytowane: minimalistyczna praca Ilony Herc (“Preludium I”) oraz “Polowanie” Grzegorza Klimka. Na niewiele mniejszą kwotę (7 000 zł) został wylicytowany “Triumf Zefira i Flory” – olejny obraz w niestandardowym w dzisiejszych czasach (plafonowym) kadrze, co wynika z konserwatorskiego wykształcenia twórcy oraz jego zainteresowań sztuką dawną, którą ubiera w wysublimowany pastisz.

Tradycyjnie licytacja wszystkich obiektów podczas Aukcji Młodej Sztuki rozpoczynała się od ceny wywoławczej 500zł.

Więcej informacji na stronie.

Sezon w Domu Aukcyjnym DESA Unicum ruszył z impetem – zapraszamy na najbliższe aukcje: Aukcja Prac na Papierze 17 września, Aukcja Rzeźby 24 września. Natomiast pasjonatów sztuki młodych twórców zapraszamy już za parę dni na Aukcję Młodej Sztuki 22 września o godzinie 19.00.

???????????????

Artykuł sponsorowany

Zdj. (góra) Bartłomiej Koter, The streets: Gridlocked, 2015, 100×100 cm, źródło: DESA Unicum

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.