szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa „Jasinski&friends IV” Okno na sztukę

21.09.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Już po raz czwarty w Galerii Przy Teatrze, której siedziba mieści się w Teatrze Narodowym w Warszawie otwiera się wystawa „Jasinski&friends”. Wernisaż odbędzie się 28 września.

Wernisaż wystawy będzie doskonałą okazją do poznania ciekawych osobowości artystycznych i podejrzenia co nowego dzieje się na polu polskiej sztuki. Ideą projektu jest budowanie pozytywnych relacji z różnymi środowiskami artystycznymi, z przedstawicielami firm, instytucjami kultury oraz szerokim gronem nabywców indywidualnych. Wybrani artyści tworzą w różnych technikach plastycznych i reprezentują różne style. Urozmaicona tematyka prac oraz duża rozpiętość cenowa zaspokoją oczekiwania każdego odbiorcy. Otwieramy dla Państwa okno na sztukę, wpuszczając przez nie powiew świeżości i duży ładunek kreatywności. Projekt „Jasinski&friends” to dowód na to, że o polskiej sztuce możemy mówić z dumą. – mówi kurator wystawy Dominik Jasiński.

paJ

Dzięki swojej różnorodności – od abstrakcji po sztukę figuratywną – prace  prezentowane na wystawie niech będą gwarantem wspaniałych doznań artystycznych. Z wielu zdolnych i utalentowanych artystów do współpracy zaproszonych zostało 17 twórców, są to: Paulina Czarnecka, Mateusz Dolatowski, Jakub Godziszewski, Edyta Grzyb, Dominik Jasiński, Daniel Kamiński, Eliza Kleczewska, Aneta Mlaś – Touanda, Karina Płonka, Renata Magda, Natalia Rozmus, Agnieszka Rzońca, Rafał Szaton, Agnieszka Świerczek, Anna Zalewska, Szymon Ziarek.

Gościem specjalnym czwartej edycji będzie artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek – Andrzej Pągowski. Na wernisażu zobaczyć będzie można pełniejsze artystyczne oblicze artysty, a to za sprawą udostępnionych do sprzedaży prac Pągowskiego pochodzących z jego prywatnej kolekcji.

pa3

Wystawa „Jasinki&friends IV”
Wernisaż: 28 września 2015, godz. 19:00
Czas trwania: 28 września – 30 października 2015 roku, wstęp wolny
Miejsce: Amaristo Galeria Przy Teatrze

Źródło: materiały organizatora

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PORADNIK ARTYSTY
Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.