szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Relacja z trzeciej Aukcji Młodej Sztuki w DESIE Unicum

28.09.2015

Aktualności, Polska: aukcje

Za nami już trzecia w tym sezonie Aukcja Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym DESA Unicum, która odbyła się 22 września 2015. Na Aukcji zostały sprzedane wszystkie dostępne prace, czyli 81 obrazów autorstwa przedstawicieli młodego pokolenia artystów.

Najwyżej wylicytowaną pracą (5 500zł) stał się „Posejdon” z 2015 roku Mikołaja Sętowskiego. To debiut i jednocześnie sukces tego mającego już sympatyków zagranicą twórcy na Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum.

Wysoko również została wylicytowana praca otwierająca katalog Aukcji – „Zielona przystań” Tomasza Kołodziejczyka również z 2015 roku. Jego horyzontalny akrylowy pejzaż wylicytowano na 4 800zł.

Doceniona przez tłumnie zebranych na Aukcji gości została także znana z animalistycznych motywów i geometryzacji kształtów Anna Zalewska. Dynamiczna praca jej autorstwa, „Tysiące kryształowych wież do zdobycia” (2015r.), została wylicytowana na 3 800zł.

Na niewiele mniej, bo 3 600zł, wylicytowano pracę Aleksandry Kowalczyk „Starhill” z 2014 roku, w której mimo geometrycznej formy można zauważyć świadomość filmową i fotograficzną artystki.

Więcej informacji o wynikach aukcji na stronie domu aukcyjnego DESA Unicum, a już niedługo, bo 27 października kolejna aukcja prac młodych artystów.

???????????????

Zdj. (góra): Mikołaj Sętowski, Posejdon, 2015, źródło: DESA Unicum

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.