szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Artysto – aplikuj!

07.10.2015

Aktualności, Magazyn

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją zagranicznych oraz krajowych konkursów artystycznych. W dzisiejszym zestawieniu znalazły się projekty koncentrujące się na wielu obszarach artystycznej twórczości – począwszy od fotografii, przez litografię, instalację, aż po asamblaż i mural. Zachęcamy do aplikowania. Powodzenia!


FOTO – PEIN 9

Organizator:Dom Kultury w Rybniku- Chwałowicach, Grupa Fotograficzna INDYGO, Międzynarodowe Centrum Dokumentacji Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki
Termin: 17.10. 2015
Medium: fotografia
Opłata: brak

Opis: Zdjęcia można zgłaszać w trzech kategoriach: architektura – budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe, industrii – maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.), future – współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej. Każdy autor może zgłosić max. 2 prace w każdej z kategorii (dopuszcza się zwarte tematycznie cykle do 3 zdjęć, które traktowane będą, jako 1 praca)

Strona konkursu: PEIN


 LITHO-KIELCE/2015

Organizator: Gmina Miasto Kołobrzeg
Termin: 01.11.2015
Medium: litografia
Opłata: 60 zł

Opis: Celem obecnej wystawy jest sprawdzenie kondycji współczesnej międzynarodowej litografii poprzez prezentację prac artystów posługujących się tą techniką, oraz ukazanie możliwości kreacji artystycznej, jaką daje grafikowi praca z kamieniem. W konkursie LITHO-KIELCE/2015 mogą wziąć udział wszyscy artyści realizujący prace w technice litografii (druk z kamienia), oraz wszelkiego rodzaju łączeń litografii z innymi technikami (mixów)

Strona konkursu: LITHO-KIELCE


 ETNOKLIMATY

Organizator: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Termin: 31.10.2015
Medium: rzeźba/forma przestrzenna
Opłata: brak

Opis: Celem konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, kulturą popularną. Zachęcamy do poszukiwania różnorodności kulturowej, interesujących przejawów codzienności zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w miejscach, które odwiedzamy podczas różnorakich podróży.

Strona konkursu: ETNO


 I MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY KOLAŻ – AMBALAŻ

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu
Termin: 15.10.2015
Medium: kolaż/ambalaż

Opłata: 100 zł

Opis: Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział artyści profesjonalni z województwa małopolskiego oraz studenci ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych z województwa małopolskiego (ASP Kraków, Uniwersytet Pedagogiczny i inne wyższe uczelnie z kierunkiem artystycznym). 2. Na konkurs przyjmowane będą prace w technice kolaż i ambalaż wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat, uprzednio nie publikowane, będące własnością autora. Prace nie mogą przekraczać wymiaru dłuższy bok 60 cm. 

Strona konkursu: KONKURS


 TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Organizator: Instytut Książki
Termin: 30.10.2015
Medium: grafika / ilustracja
Opłata: –

Opis: Przedmiotem konkursu jest projekt trzech książek odpowiednich dla dzieci w kolejnych etapach życia. Każda książka powinna odpowiadać potrzebom, umiejętnościom i zainteresowaniom: dziecka w wieku 0-12 miesięcy, dziecka w wieku 1 rok – 2 lata oraz dziecka w wieku 2 – 3 lata.

Nagroda: 25 000 zł

Strona konkursu: TRZY/MAM/KSIĄŻKI


„11/11 – WOLNOŚĆ, KOCHASZ I ROZUMIESZ?”

Organizator: Centrum Kultury Agora
Termin: 15.10.2015
Opłata: –
Medium: grafikafotografia oraz mural

Opis: Tematyka w interpretacji artystycznej ma nawiązywać do symboliki daty 11/11, kontekstu wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz współczesnego kontekstu i znaczenia pojęć: niepodległość, wolność, ojczyzna i patriotyzm.

Strona: CK AGORA


KONKURS GRAFICZNY O NAGRODĘ IM. KRYSTYNY I CZESŁAWA BEDNARCZYKÓW

Organizator: Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego
Termin: 30.11.2015
Medium: grafika, ilustracja
Opłata:  –

Opis: Do konkursu mogą być zgłaszane zestawy grafik wykonanych do tomu poetyckiego wydanego przez Oficynę Poetów i Malarzy, wybranego z listy ogłoszonej w danej edycji konkursu.

Strona:  KONKURS


GRAND PRIX FUNDACJI IM. FRANCISZKI EIBISCH 2015

Organizator: Fundacja im. Franciszki Eibisch
Termin: 30.10.2015
Medium: malarstwo
Opłata:-

Opis: Do konkursu można zgłaszać prace malarskie, w formacie nie mniejszym niż 30 x 50 cm i nie większym niż 180 x 180 cm.

Strona: KONKURS


25. OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD MALARSTWA MŁODYCH „PROMOCJE 2015”

Organizator konkursu: Galeria Sztuki w Legnicy
Termin: 14.10.2015
Medium: malarstwo
Opłata:-

Opis: Aby wziąć udział we wstępnej kwalifikacji do przeglądu należy dostarczyć do galerii kartę zgłoszenia oraz fotografie 3 prac wykonanych w dowolnej technice malarskiej wraz z ich szczegółowym opisem – technika, wymiary, rok powstania.

Strona: PROMOCJE


XI QUADRIENNALE DRZEWORYTU I LINORYTU POLSKIEGO

Organizator konkursu: Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie
Termin: 19.10.2015
Medium: drzeworyt, linoryt
Opłata:-

Opis: Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, organizowane cyklicznie przez BWA w Olsztynie od 1975, jest konkursem umożliwiającym twórcom konfrontację swoich osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim. Celem konkursu i wystawy pokonkursowej jest prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym, powstałych w technikach drzeworytu i linorytu oraz wzbudzenie głębszego zainteresowania artystów i odbiorców najstarszą z technik graficznych, jaką jest drzeworyt. Wystawa pokonkursowa stanowi znakomity przegląd najlepszych i najnowszych osiągnięć w dziedzinie wypukłodruku.

Strona: Quadriennale


XIII KONKURS GRAFICZNY IM. JÓZEFA GIELNIAKA

Organizator konkursu: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Termin: 16.11.2015
Medium: grafika
Opłata: 100 zł

Opis: Przedmiotem konkursu są prace graficzne wykonane w technice druku wypukłego, szczególnie linorytu i drzeworytu. Każdy artysta może zgłosić maksymalnie dwie prace wykonane na podłożu papierowym. Format podłoża nie może przekraczać wymiarów 100 x 70 cm.

StronaKonkurs


15. MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PLAKATU TEATRALNEGO 2015

Organizator konkursu: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Termin: 16.10.2015
Medium: plakat
Opłata: –

Opis: Każdy autor może przesłać jeden egzemplarz dowolnej ilości prac, powstałych w latach 2013–2015, w formie druku cyfrowego lub wydanych drukiem. Minimalny format prac to 50×70 cm.

Strona: Plakat


GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2016

Organizator konkursu: Fundacja Edukacji Wizualnej z siedzibą w Łodzi
Termin: 10.12.2015
Medium: fotografia
Opłata: 100 zł

Opis: Konkurs nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania oraz ilości prac. Poprzez jedno zgłoszenie może zostać zgłoszony jeden projekt, który jest indywidualnym projektem uczestnika konkursu.

Strona: FOTOFESTIWAL


OLYMPUS GLOBAL OPEN PHOTO CONTEST

Organizator konkursu: Olympus Corporation
Termin: 20.11.2015
Medium: fotografia
Opłata: –

Opis: Do konkursu można zgłaszać zdjęcia w trzech kategoriach tematycznych: życie, przyszłość i ludzie oraz jednej kategorii technicznej, w której znajdują się dwa tematy związane ze stylem lub techniką fotografowania.

Strona: Olympus


KONKURS ARTYSTYCZNY PKPZIN

Organizator konkursu:PKPZIN
Termin: 9.10.2015
Medium: fotografia, grafika, malarstwo
Opłata: –

Opis: Ogłaszamy konkurs artystyczny. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać zestaw 5 fotografii, grafik, prac malarskich (w przypadku wysłania kilku zestawów, każdy należy wysłać w osobnym mailu). Tematyka prac jest dowolna.

Strona: PKPZIN


THINK TANK LAB TRIENNLE / OPEN CALL 


Organizator konkursu: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Termin: 6.12.2015
Medium: dowolne
Opłata: 4
0 zł / 10 euro

Opis: Artysta może zgłosić od jednej do maksymalnie pięciu prac. Konkurs jest otwarty – nie obowiązują limity i ograniczenia dotyczące autora lub formy zgłaszanej pracy. Idea towarzysząca sekcji Open Call sprowadza się do wspierania i promowania artystów, w której szczególne miejsce zajmują twórcy młodego pokolenia. Poszukujemy nietypowych, kreatywnych i świeżych rozwiązań, które tematycznie nawiązywały będą do zagadnień związanych z szeroko pojętym rysunkiem. Do wzięcia udziału zapraszamy każdego, kto chciałby zmierzyć się zaproponowanym przez nas tematem, który w tym roku brzmi: „Rysunek jako obiekt”.

Strona: OPEN CALL


YOUNG EUROPEAN ARTIST AWARD TRIESTE CONTEMPORNEA

Organizator konkursu:Trieste Contemporanea
Termin: 20.10.2015
Medium: dowolne
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany do młodych artystów z Europy Wschodniej, mający na celu promowanie ich twórczości na międzynarodowej sceny artystycznej. Konkurs organizowany jest co dwa lata i jest otwarty dla każdego młodego artysty w wieku poniżej 30 lat.

Strona: Trieste Contemporanea

Informacje o wystawach pochodzą z materiałów prasowych zamieszczonych na stronach poszczególnych galerii i instytucji.

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Artysto – aplikuj!”

  1. kristof ludwin

    Bardzo dobrze się dzieje.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.