szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Aukcja Grafiki i Plakatu w DESIE Unicum

08.10.2015

Aktualności, Polska: aukcje

W czwartek 15 października, o godzinie 19.00 w domu aukcyjnym DESA Unicum odbędzie się Aukcja Grafiki i Plakatu. Na aukcji będzie można licytować 221 prac należących do sztuki dawnej i współczesnej.

Leon Wyczółkowski, Dworek w Gościeradzu, 1934, źródło: DESA Unicum

Leon Wyczółkowski, Dworek w Gościeradzu, 1934, źródło: DESA Unicum

Na uwagę kolekcjonerów zasługuje rzadko spotykana litografia Leona Wyczółkowskiego przedstawiająca Dwór artysty w Gościeradzu. Ciekawą pozycją jest również grafika Witolda Wojtkiewicza „Nowożytny Eliasz”, pochodząca z satyrycznego pisma „Hrabia Wojtek”. Niespotykane na rynku drzeworyty absolwentów (z lat 1925 – 1926) kultowej już Państwowej Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem mogą stać się gratką dla kolekcjonerów. Prócz tego miłośnicy tradycyjnych technik będą mogli znaleźć na aukcji pracę ich propagatora, Władysława Skoczylasa.

W części współczesnej ciekawymi pozycjami są gipsoryty Jana Berdyszaka, serigrafie Ryszarda Winiarskiego, akwaforty Leszka Rózgi czy teka Stanisława Fijałkowskiego.

Oferta aukcji jest przepełniona pracami mistrzów polskiej sztuki XX wieku – linoryt Jerzego Nowosielskiego, Romana Opałki czy Jana Dobkowskiego. Ciekawą częścią oferty są prace charakterystyczne dla czołowych przedstawicieli op-artu, są to serigrafie Wojciecha Fangora, Richarda Anuszkiewicza i Juliana Stańczaka.

Prócz grafik, oferta katalogu zawiera również wiele plakatów – od XIX-wiecznych druków reklamowych, przez plakaty projektu Henryka Berlewiego i kultowe prace czołowych przedstawicieli Polskiej Szkoły Plakatu.

Wystawa obiektów aukcyjnych:
Czas trwania:
6 – 15 października 2015 r.
Miejsce: Dom Aukcyjny Desa Unicum Warszawa, Marszałkowska 34/50
pon.- pt. 11-19, sob. 11-16

???????????????

Zdj. (góra):Stefan Barabaś, Taniec, 1925/1926, źródło: DESA Unicum

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.