szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Galeria Sztuki Socato – wystawa malarstwa współczesnego w Operze Wrocławskiej

27.10.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

28 września w Operze Wrocławskiej odbyło się otwarcie wystawy malarstwa współczesnego, organizowanej przez wrocławską Galerię Sztuki Socato

Wystawa zorganizowana przez Galerię Socato w Operze Wrocławskiej jest wynikiem współpracy jaką galeria podjęła z Teatrem Polskim, w ramach której organizuje wystawy towarzyszące premierom teatralnym. W czasie ostatniej wystawy, którą otwarto z końcem września w Operze Wrocławskiej zaprezentowano prace twórców młodego i średniego pokolenia, których reprezentuje Galeria Socato. Podziwiać więc można było prace z najnowszego cyklu „Obiekty nieplatoniczne” znanej wrocławskiej artystki Karoliny Jaklewicz, niezwykle realistyczne płótna Daniela Krysty, czarno białe, przestrzenne fale na obrazach młodej, krakowskiej artystki Justyny Smoleń oraz rysunkach Jarosława Grulkowskiego z Wrocławia. Wreszcie – wibrujące kolorem i precyzyjnie budowaną strukturą prace Michała Misiaka. W opinii gości przybyłych na wernisaż mariaż współczesnego, abstrakcyjnego malarstwa i bogatego, barokowego wystroju opery okazał się niezwykle udany. Goście podkreślali, że kontrast wzmocnił oddziaływanie sztuk, malarstwo zyskało na sile wyrazu.

Wieczór uświetnił również koncert Leszka Możdżera.

Mecenasem wieczoru była Kancelaria Olesiński&Wspólnicy.

Ilustracja (góra): Wystawa malarstwa współczesnego w Operze Wrocławskiej, źródło: materiały prasowe

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.