szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Iwona Góraj „Kolor Wenecji” – relacja z wernisażu wystawy

27.10.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

16 października w galerii sztuki Glaza Expo Design odbył się wernisaż wystawy prac polskiej malarki Iwony Góraj. Wystawa, którą oglądać można jeszcze tylko przez kilka dni, bo do 30 października inspirowana jest podróżą artystki do miasta miłości, czyli Wenecji. 

Wystawa prac Iwony Góraj otwarta została w w połowie października w galerii sztuki GLAZA EXPO DESIGN znajdującej się w samym centrum tysiącletniego Gdańska, przy ulicy Długi Targ, jednej z najpiękniejszych w mieście.

Obrazy i poezja, które prezentuje artystka są efektem jej podróży do Włoch. Będąc we Włoszech trudno nie odwiedzić Wenecji. Wydaje się naturalne, że nie sposób jej ominąć. Do Wenecji Iwona Góraj trafiła z Florencji, a po drodze była Padwa, gdzie wcześniej był Carpaccio, Whistler, Turner… . Artystka poznawała lagunę, mając w pamięci, jak sama przyznaje, to wszystko, co napisał Huysmans:

„…Były to zamglone horyzonty, dostrzeżone nie w naszym świecie, zmierzchy spłukane ciepłymi deszczami, tumany nadrzeczne, uciekające mgły sine, całe to widowisko natury nieokreślonej, niepowtarzalnych miast, kanałów trawionych niepogodą i we snie pogrążonych… .”

W trakcie wernisażu artystka zaprezentowała publiczności również swoje wiersze, które dopełniają wystawę.

Iwona Góraj jest członkiem Fundacji TAYLOR i Sociéte Arts-Culture ASAC w Paryżu, Sociéte des Poètes Français, Poètes Sans Frontières L’ETRAVE, Academia Europea Arti w Palermo i Arts-Sciences–Lettres w Paryżu. Należy do Grupy ARTBARBAKAN w Warszawie.

Jej pracy były wystawiane: w Galerii Académie Internationale de Lutèce w Paryżu, w Galerii Herouet, w Galerii A Part, w Galerii Artitude, w Galerii Thuillier, w Galerii Atelier Z, w Galerii Bibliotheque Nationale de France Francois Mitterand, w Galerii Artist Guild Space.

Ilustracja (góra): Wernisaż wystawy prac Iwony Góraj, źródło: materiały prasowe

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.