szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990 – relacja z wystawy w Galerii MOCAK w Krakowie

29.10.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

15 października w krakowskiej Galerii MOCAK odbył się wernisaż wystawy „Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990”. Ekspozycję, którą będzie można oglądać do 27 marca 2016 roku, rozpoczyna serię planowanych przez galerię wystaw prezentujących dorobek artystów mieszkających i pracujących w Krakowie. 

Na wystawie zaprezentowane zostały dzieła krakowskich artystów urodzonych w latach 1980–1990. Wśród nich znaleźli się m.in. Marta Antoniak, Tomek Baran, Monika Chlebek, Dawid Czycz, Viola Głowacka, Justyna Górowska, Mateusz Hajdo, Kornel Janczy, Ewa Juszkiewicz, Irenka Kalicka, Emilia Kina, Kamil Kukla, Agata Kus, Mikołaj Małek, Agnieszka Piksa, Tomasz Prymon, Grzegorz Siembida, Michał Stonawski, Łukasz Stokłosa, Mateusz Szczypiński, Jakub Woynarowski, Michał Zawada, Jakub Julian Ziółkowski.

Prace młodych twórców to pełne koloru, satyry, nowego podejścia do narzędzi malarskich dzieła. Organizatorom wystawy zależało na tym, by artyści nie byli obciążeni bagażem poprzedniego ustroju, natomiast prezentowali świadomość mechanizmów rynkowo-kapitalistycznych.

W wielu obrazach, rzeźbach, fotografiach, wideo i instalacjach prezentują się poszukiwania metafizyczne, psychologiczne, bazujące na tworzeniu „zakamuflowanych” przedstawień postaci i przedstawiające najważniejsze tendencje w sztuce współczesnej Krakowa.

 

Ilustracja (góra): Wystawa „Artyści z Krakowa. Generacja 1980-1990”, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, 2015, fot. R. Sosin

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.