szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa prac Julity Malinowskiej „PIERWSZA MIŁOŚĆ – NOWE OBRAZY” w Galerii STALOWA

04.11.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

,,Pierwsza miłość. Nowe obrazy” to tytuł nowej wystawy, która zostanie otwarta w STALOWEJ 4 listopada. Po dwóch latach, jakie minęły od ekspozycji „Girls on the Beach”, STALOWA znów prezentuje obrazy Julity Malinowskiej, która należy do wąskiego grona młodych malarzy, z jakimi galeria współpracuje od początku swojego istnienia.

Julita Malinowska, Couple IV, 2015, olej na płótnie, 50x100cm, źródło: Galeria STALOWA

Julita Malinowska, Couple IV, 2015, olej na płótnie, 50x100cm, źródło: Galeria STALOWA

To oczywiste, że nowe obrazy są trochę podobne do prac sprzed dwóch lat i nieco starszych, bo przed dwoma laty prezentowane były także obrazy dawniejsze, włącznie z dyplomowymi. Nic zresztą dziwnego, gdyż artystka wypracowała przecież już wyrazisty, indywidualny, rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl swoich obrazów.

Jednak wyraźne są także różnice i to nie jedynie powierzchowne, a raczej, rzec można, natury zasadniczej.
Dla niektórych wielbicieli malarstwa Malinowskiej będzie to duża niespodzianka, ale aby nie psuć efektu, nie będziemy o tym pisać – radzimy zapoznać się z nowymi obrazami artystki na najnowszej wystawie w Galerii STALOWA. Na pewno warto poznać nowe oblicze Julity Malinowskiej.

Sama artystka tak pisała o swoim malarstwie i potrzebie malowania: „Potrzeba wypowiadania się poprzez malarstwo jest nienasycona i towarzyszy mi stale od czasu, gdy po raz pierwszy stanęłam przed sztalugą. Wewnętrzne rozedrganie, niepokój uspokaja się dopiero podczas pracy nad obrazem. Ta wręcz somatyczna konieczność sprawia, że muszę malować, a dzień bez malowania uważam, w pewnym sensie, za stracony. Fascynuje mnie zjawisko, jakim jest obraz. Czym jest obraz malarski? Jakie możliwości daje? Czemu w świecie, gdzie nowoczesne technologie obrazowania rozwijają się w zawrotnym tempie, wciąż pociąga mnie prostokąt płótna?”.

Julita Malinowska, urodzona w 1979 w Otwocku. Doktor sztuki. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom u prof. Andrzeja Bednarczyka. Studiowała także na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii. Studia doktoranckie na ASP w  Krakowie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się malarstwem. Podejmuje tematykę pejzażu, zwykle możemy się domyślać, że jest to bliżej nieokreślony pejzaż morski, brzeg morza czy plaża, jednak głównym tematem jej twórczości jest człowiek. Ten specyficzny pejzaż, który towarzyszy jako tło dla postaci w jej obrazach to chłodna, często abstrakcyjna płaszczyzna, na której odnajdujemy różne konfiguracje postaci ludzkich, a to pojedyncze, a to w grupach. Jej kompozycje mają duży ładunek emocjonalny, widoczne są głęboko przemyślane treści, wystudiowane pozy, czy międzyludzkie interakcje, które autorka przekazuje widzowi.

Wystawa malarstwa Julity Malinowskie ,,Pierwsza miłość. Nowe obrazy”
Wernisaż:
4 listopada 2015 w godz. 19:00-21:00
Wystawa:
 do 9 grudnia 2015
Miejsce: Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26, Warszawa

Ilustracja (góra): Julita Malinowska, Pierwsza miłość I, 2015, olej na płótnie, 70×100 cm, źródło: Galeria STALOWA

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017