szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wernisaż wystawy Bogny Jarzemskiej–Misztalskiej „Igraszki barwne”

19.11.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

W sobotę 21. listopada zostanie otwarta wystawa „Igraszki barwne” Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej, artystki znanej przede wszystkim z tworzenia prac w unikalnej technice emalii na metalu. Wystawa będzie miała miejsce w autorskim atelier malarki w Warszawie.

Wernisaż najnowszej kolekcji malarstwa Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej odbędzie się 21 listopada (sobota) w jej autorskim atelier przy ul. Lotniczej 18 w Warszawie.  Podczas uroczystego wieczoru wystąpią muzyczne gwiazdy m.in. Voice of Poland. Spośród gości dobrego serca, którzy wesprą leczenie trzyletniego Oliwierka, wylosowana zostanie nagroda – obraz artystki, wykonany w autorskiej technice emalii na metalu.

Podstawą tworzonej przez artystkę sztuki, a jednocześnie jej pasją jest emalia – obrazy pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Artystka nierzadko komponuje emalie w nowoczesne rozwiązania sztuki użytkowej np. w indywidualne projekty meblowe. Istotą cechę emalii jaką jest gładkość świadomie zakłóca tworząc własną niepowtarzalną technikę emalii na metalu. Kolorystyka po włożeniu do pieca zupełnie różni się od tej po wyjęciu z niego. Emalia tworzy nad obrazem alchemiczną aurę.

Bogna Jarzemska – Misztalska jest absolwentką warszawskiej ASP. Dyplom z malarstwa oraz malarstwa ściennego realizowała w pracowniach Prof. Krzysztofa Wachowiaka oraz Prof. Edwarda Tarkowskiego. W 2003 roku uzyskała statuetkę Prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce i najlepszy dyplom z malarstwa. Była pierwszą polską artystką zaproszoną do udziału w polsko-saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającej dziesiątą rocznicę wzajemnych stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej.

Wystawa polecana przez Salon Sztuki.net

WYSTAWA PRAC BOGNY JARZEMSKIEJ-MISZTALSKIEJ „IGRASZKI BARWNE”
Wernisaż: 21. listopada (sobota),o  godzinie 19:00
Miejsce: Atelier Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej, ul. Lotnicza 18, Warszawa

źródło: materiały organizatora

fot. (góra): plakat wystawy „Igraszki barwne”

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.