szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Ostatnia aukcja obiektów po Barbarze Piaseckiej Johnson

24.11.2015

Aktualności, Polska: aukcje

Kabinety z epoki Karola II, wiktoriańskie parawany, refektarzowy stół czy renesansowe ramy …po raz ostatni na aukcji schedy po wielkiej kolekcjonerce Barbarze Piaseckiej Johnson. Aukcja już 1 grudnia.

Sekretera - Tallboy, II. poł. XVIII wieku, źródło: materiały organizatora

Sekretera – Tallboy, II. poł. XVIII wieku, źródło: materiały organizatora

Wrocławski Antykwariat-Dom Aukcyjny DAES we współpracy z warszawskim Domem Aukcyjnym Artissima, organizuje już czwartą aukcję przedmiotów ze zbiorów Barbary Piaseckiej Johnson – wrocławianki, historyczki sztuki i filantropki.

Aukcja, zaplanowana na 1 grudnia br. dzięki łączom internetowym prowadzona będzie równolegle we Wrocławiu i w Warszawie, co stanowi niespotykane dotąd rozwiązanie technologiczne na rynku sztuki.

Tym razem wysokiej klasy przedmioty wyposażenia wnętrz oferowane będą do sprzedaży w atrakcyjnych cenach wywoławczych. Będzie to zarazem ostatnia okazja, by stać się właścicielem niezwykłych rarytasów – włoskich czy angielskich mebli z XVI, XVII i XVIII wieku. W ofercie nie brak także rzemiosła artystycznego – licytować będzie można holenderskie świeczniki i żyrandole, wiktoriański parawan, chińskiego słonia potpourri, barokowe kinkiety czy renesansową ramę.

Na polskim rynku antykwarycznym bardzo rzadko pojawia się oferta tej klasy. Barbara Piasecka Johnson otaczała się przedmiotami o gwarantowanej jakości, kupując i sprzedając je w największych domach aukcyjnych świata – Christie’s oraz Sotheby’s.

Aukcję poprowadzi historyk sztuki i antykwariusz Jerzy Tomaszewski, znany z popularnego programu telewizyjnego „Antykwaryczne safari”.

Dochody z aukcji wspierają działania Fundacji The Barbara Piasecka Johnson Foundation.

Katalog oraz informacje o aukcji dostępne pod adresem www.aukcjeisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.