szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Sztuki Dawnej w DESIE Unicum

26.11.2015

Aktualności, Polska: aukcje

3 grudnia w Domu Aukcyjnym DESA Unicum odbędzie się Aukcję Sztuki Dawnej, na której kolekcjonerzy będą mogli licytować między innymi „Dziewczynę z Marsylii”, obraz Mojżesza Kislinga, jednego z najważniejszych artystów École de Paris.

Józef Chełmoński (1849 Boczki k. Łowicza - 1914 Kuklówka na Mazowszu) W podróży , 1878 r, źródło: DESA Unicum

Józef Chełmoński
(1849 Boczki k. Łowicza – 1914 Kuklówka na Mazowszu)
W podróży , 1878 r, źródło: DESA Unicum

Nazywany „księciem Montparnasse’u” malarz w okresie międzywojennym dał się poznać jako twórca melancholijnych, niezwykle emocjonalnych wizerunków kobiet. Prezentowany obraz jest jednym z najwybitniejszych przykładów jego późnej twórczości.

Wielką atrakcją aukcji jest również wczesna praca wybitnego polskiego akademika Józefa Simmlera. Prace artysty pojawiają się na rynku niezwykle rzadko. Aż połowa znanych prac Simmlera została zniszczona w czasie drugiej wojny światowej, wiele kompozycji znajduje się w zbiorach muzealnych. Pojawienie się na rynku „Portretu Józefy Sługockiej” niewątpliwie zelektryzuje kolekcjonerów interesujących się XIX-stowiecznym malarstwem. Okazja do nabycia jego prac może bowiem powtórzyć się nieprędko.

Ciekawymi pozycjami są także dwie prace Władysława Ślewińskiego – pejzaż powstały w czasie pobytu artysty na Podhalu oraz syntetyczny pejzaż z Bretanii.

???????????????

Zdj. (góra): Władysław Ślewiński, Wybrzeże w Doelan, źródło: DESA Unicum

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.