szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Nowy dom aukcyjny Art Europe otwarty w Hadze

03.12.2015

Aktualności, Świat: wydarzenia

Nowo otwarty, holenderski dom aukcyjny Art Europe, łączył będzie świat sztuki, designu, fotografii i mody. Pierwsza licytacja zaplanowana została na 13 grudnia br. i obejmie cały przekrój dzieł sztuki od XVI wieku do współczesności.

Ambitny program otwartego kilka tygodni temu, nowego domu aukcyjnego Art Europe, bazuje na szerokiej ofercie z zakresu sztuki europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej  – od XVI wieku aż do czasów obecnych. Instytucja proponuje klientom także dwie formy licytacji: tradycyjną i internetową.

Szkoła włoska, koniec XVII w., źródło: Art Europe

Szkoła włoska, koniec XVII w., źródło: Art Europe

Dom aukcyjny zorientowany jest na sztukę międzynarodową, głównie starych mistrzów oraz twórczość XIX i XX wieku, ale uwzględniając także lokalne tradycje sztuki Niderlandów oraz sztukę azjatycką. Ponadto – jak zapowiadają właściciele domu – aukcje obejmować będą również dziedziny takie jak fotografia, moda czy design.

Główna siedziba Art Europe znajduje się w ścisłym centrum Hagi, jednak licytacje odbywać będą się w konstytucyjnej i kulturalnej stolicy Holandii – Amsterdamie.

Założycielem domu jest były dyrektor Sotheby’s Peter -Paul Guthman, który – jak podają media zagraniczne – wraz z ekspertem do spraw finansowych Roderickiem Preys’em stworzył międzynarodowy zespół złożony z młodych, doświadczonych specjalistów.

Podczas pierwszej aukcji zaplanowanej na 13 grudnia dom aukcyjny wystawi na sprzedaż 191 obiektów sztuki z okresu od XVI do XX wieku. Będą to przede wszystkim dzieła malarstwa europejeskiego, amerykańskiego i chińskiego, ale także rzeźba, fotografia i obiekty sztuki użytkowej. Aukcja będzie miała charakter przeglądowy, zapoznający przyszłych klientów z tym, co Art Europe zaplanował na rok 2016.

Wśród wystawionych prac najwyższą estymacją cieszy się obraz holenderskiego malarza Isaaca Israelsa (1865-1934), którą ustalono na 75 – 95 tysięcy euro, tuż za nim plasują się dwa XVII-wieczne płótna ze szkoły włoskiej i niemieckiej, których wartość określono odpowiednio na: 60-80 tysięcy euro oraz 50-70 tys. Ponadto pod młotek pójdą prace tak uznanych artystów jak Joan Miró, Andy Warhol, Elliot Erwitt czy Jan Toorop.

m.m

Ilustracja (góra): Isaac Israels, A Lady in a Beach Chair, koniec XIX w., źródło: Art Europe

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.