szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Tomek Wojtysek i Sonia Wojtysek – Malarskie spotkania w Galerii Sztuki NEXT

09.12.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

10 grudnia w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy odbędzie się wystawa malarstwa pary współczesnych młodych artystów Sonii i Tomka Wojtysków. To pierwsza tak duża indywidualna wystawa tej dwójki w Galerii NEXT. Prace będzie można oglądać do 10 stycznia 2016 roku. 

Sonia Wojtysek, Granaty - 90 x 100 cm, akryl na płótnie, 2015, źródło: Galeria NEXT

Sonia Wojtysek, Granaty – 90 x 100 cm, akryl na płótnie, 2015, źródło: Galeria NEXT

Po raz pierwszy na dużej wystawie indywidualnej w NEXT w Bydgoszczy zaprezentowana zostanie twórczość pary współczesnych młodych artystów Sonii i Tomka Wojtysków. Oboje pochodzą z Częstochowy, z rodzin z artystycznymi tradycjami. Wspólne życie i wspólne elementy artystycznego wyrazu wyraźnie obecne są w ich malarstwie. Niezwykła subtelność i ciepło w obrazach Sonii konwersuje kolorem i formą z emocjonalnymi i erotycznymi pracami Tomka. Artystyczny dialog pomiędzy nimi wciąż trwa, umożliwiając odbiorcy poszukiwania tych wspólnych akordów.

Malarstwo Tomka Wojtyska obejmuje dwa najnowsze cykle. Pierwszy to cykl „Spotkania”, gdzie dwie postacie kobiety i mężczyzny współistnieją intymnie, przedstawione w metafizycznych zależnościach. Drugi cykl to „Instrumenty”, obejmujący tematykę muzyczną. Jest to jeden z najciekawszych cykli artystycznego wyrazu dotyczący muzyki – sztuki ulotnej i nietrwałej. Kolor głębokich odważnych barw oraz odważna forma malarska uwalnia dźwięki z płócien…

Wystawa Tomek Wojtysek i Sonia Wojtysek – Malarskie spotkania
Wernisaż: 10.12.2015r.
Czas trwania: 11.12.2015r. – 10.01.2016r.
Miejsce: Galeria Sztuki NEXT – Bydgoszcz, ul. Poznańska 31
Kurator: Sławomira Malingowska

Ilustracja (góra): Tomek Wojtysek, Trójkąt na światła, olej na płótnie, 80×100 cm, źródło: Galeria NEXT 

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.