szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

1 Aukcja Dzieł Sztuki w Domu Aukcyjnym Artissima

13.12.2015

Aktualności, Polska: aukcje

17 grudnia o godzinie 19.00 w Domu Aukcyjnym Artissima odbędzie się aukcję dzieł sztuki, na której zaprezentowana zostanie sztuka dawna i współczesna. Organizatorzy przygotowali wyselekcjonowaną ofertę obrazów, rysunków, grafik i obiektów rzemiosła.

Będzie można licytować m.in. pastel Witkacego – „Portret Janusza de Beaurain – Chłopczyki mają wolne”, ostatni odnaleziony z cyklu 16 portretów typu C., wykonanych podczas seansu narkotycznego 29.10.1929 roku. Licytowana będzie także para klasycznych obrazów „Pogoń” i „Zwiad” – Ludwika Gędłka, polskiego artysty, który jako jeden z niewielu wybrał na pracownię Wiedeń zamiast Monachium. Jego detalistyczne prace, popularne wśród kolekcjonerów, przedstawiają zwykle motywy i historie z XVII i XVIII wieku.

Na aukcji sprzedawane będą także obrazy: „Port w Audierne” Jana Rubczaka, „Opał dla Galaty” Feliksa Michała Wygrzywalskiego, „Trębacz” z koniem Wojciecha Kossaka, „Widok Awinionu” Włodzimierza Terlikowskiego i inne.

Organizatorzy aukcji przygotowali także bardzo ciekawe rysunki i grafiki: „Uliczka w Chartres” – grafika Józefa Pankiewicza, „Idący” – unikatowa grafika Władysława Skotarka z czasopisma „Zdrój”, „Josek” – rysunek Zygmunta Waliszewskiego i wiele innych.

1 Aukcja Dzieł Sztuki
Czas: czwartek, 17 grudnia 2015, godz. 19:00
Miejsce: Dom Aukcyjny Artissima, Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek Past-y)

Wystawa obiektów aukcyjnych:
9 – 17 grudnia 2015
Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek Past-y) Salon – wysoki parter pon.-piąt. 11-19, sob. 11-16

Katalog aukcji i wszelkie informacje na: www.artissima.pl

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.