szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa ceramiki Anny Malickiej – Zamorskiej „Po drugiej stronie lustra” w mia ART Gallery – relacja

14.12.2015

Aktualności, Polska: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

W grudniu w mia ART GALLERY ponownie gości wystawa ceramiki, ale ceramiki w wyjątkowym, magicznym wydaniu. Anna Malicka- Zamorska dzieli się z nami swoim osobistym, czarodziejskim światem. Światem srebrzystych jednorożców, złocistych kotów czy turkusowych wilków.

Agata Saraczyńska pisze: „Anna, jak Alicja, nie boi się niczego. Dlatego stają się jej powolne szczerzące kły bestie, smoki i wilkołaki.
Niby to stwory groźne, ale Anny ręka zdołała je udobruchać. Ich drapieżność poszła w kąt pozostawiając miejsce urodzie i łagodnemu przyzwoleniu. Przeciągają się leniwie, kroczą i rozsiadają wygodnie, kokietują, a nawet udostępniają brzuchy do drapania.
Alicja trzyma na kolanach kota, który wcale się nie uśmiecha, jak ten z Cheshire, Hanna pląsa z wężami, a Dorotka? Dorotki są dwie i równie dzielnie stawiają czoła przeciwnościom by dotrzeć do wymarzonej krainy. Z tym, że Anna nie pozostawia złudzeń: Czarnoksiężnik nie rozprawi się z ich/naszymi problemami.
Artystka daje jednak odbiorcom klucz – piękno – by można było samemu otworzyć swe serce i umysł.”

Malicka– Zamorska’15 CERAMIKA „Po drugiej stronie lustra”
Czas trwania: 5 grudnia-­22 grudnia 2015
miejsce: mia ART GALLERY
ul. Św. Mikołaja 61-­62, Wrocław

Ilustracja (góra): Wernisaż wystawy Anny Malickiej – Zamorskiej, źródło: mia ART GALLERY

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Wystawa ceramiki Anny Malickiej – Zamorskiej „Po drugiej stronie lustra” w mia ART Gallery – relacja”

  1. Wojtek

    Piękna wystawa, ceramika artystyczna to niepowtarzalna część sztuki.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.