szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Biżuterii i DESA Living jednego dnia w DESIE Unicum

15.12.2015

Aktualności, Polska: aukcje

17 grudnia w domu aukcyjnym DESA Unicum odbędą się wyjątkowo dwie aukcje: osiemnasta już Aukcja Biżuterii (godz. 19.00) oraz trzecia aukcja z cyklu DESA Living (godz.19.30).

W katalogu prezentującym biżuterię znaleźć można prawdziwe perełki – w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Znakomita większość prac to unikatowe projekty, których próżno szukać we współczesnych sklepach. Na szczególną uwagę zasługuje sznur barokowych pereł australijskich z platynowym zapięciem sygnowanym „BVLGARI”.

Wyjątkowo interesująca jest również secesyjna zapinka do szala z przedstawieniem greckiej bogini łowów i płodności – Artemidy. Zapinka jest autorstwa znanego francuskiego złotnika Louisa Rault (1847-1903), tworzącego przepiękne medale, medaliony, broszki, spinki do mankietów, guziki, wisiorki. Ów jubiler pracował między innymi dla Boucherona. Jego prace są silnie inspirowane stylem tego francuskiego domu jubilerskiego, co przejawia się wykorzystaniem motywów ze świata starożytnej Grecji i Egiptu, dostrzec można również wątki zaczerpnięte z natury, które bezpośrednio kojarzą się z secesją. Niektóre z jego prac znajdują się w najznamienitszych muzeach jak np. British Museum czy Musée des Arts Décoratifs.

Ceny wywoławcze na Aukcji Biżuterii zaczynają się od kwoty 1500 zł. Suma dolnych estymacji wszystkich 126 obiektów wynosi 1 775 500 zł, natomiast górnych 2 488 800 zł.

Wokół stołu – takie hasło przyświeca nadchodzącej aukcji DESA Living. Tematyka oferty nawiązuje do polskiej tradycji wigilijnego biesiadowania oraz tegorocznej wystawy na EXPO w Mediolanie zatytułowanej „Stół polski. La Tavola Polacca”. Na aukcji pojawią się tradycyjne porcelanowe serwisy, kabarety do przypraw, patery, półmiski, cukiernice, sztućce i inne elementy zastawy, tak ważne dla kultywowania świątecznej tradycji.

Licytowany będzie także szeroki wybór przedmiotów, które mogą być idealnym prezentem gwiazdkowym – figurki porcelanowe, srebra i platery, szkło, bibeloty, papierośnice. Ceny wywoławcze na aukcji DESA Living zaczynają się już od kwoty 100 zł. Dolne estymacje wszystkich 164 dzieł wynoszą 325 100 zł, górne natomiast 463 600 zł.

???????????????

Zdj. (góra): Zapinka do szala, secesja, XIX/XX wiek. Louis Rault, Francja, źródło: DESA Unicum

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.