szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Kredki w dłoń, czyli Pragaleria wydaje kalendarz z grafikami Aqualoopy

17.12.2015

Aktualności, Magazyn

Wszyscy rysujemy – podczas codziennych rozmów telefonicznych, na wykładzie czy nudnej prezentacji. Powstają kółka, kwadraciki, esyfloresy… Dla Pragalerii stało się to inspiracją do pójścia o krok dalej i dania możliwości współtworzenia sztuki wraz z niezwykle utalentowanym artystą streetartowym Igorem Chołdą – Aqualoopą, tworząc ciekawy kalendarz.

aqu_004Znany jest głównie jako autor murali, których ma na koncie kilkadziesiąt, reklam, teledysków i animacji. Ostatnio prezentował swoje dzieła w ramach wystawy „KRZY.WE 2. Polska Ilustracja Wektorowa” oraz na ekspozycji indywidualnej „Testosterror” w Pragalerii w Warszawie.

Pragaleria stworzyła wspólnie z artystą kalendarz książkowy. Czarnej, twardej oprawie dodatkowej elegancji nadają subtelne, lakierowane kontury grafik Aqualoopy. Wnętrze kalendarza obfituje w ilustracje Igora, jednak to posiadaczom kalendarza pozostawiono nadanie indywidualnego charakteru każdej z nich. Do kalendarza dołączony jest zestaw kredek oraz banderola z mocowaniem, dzięki którym w każdej chwili będzie można rozpocząć proces twórczy. Miesiące nadchodzącego roku dedykowane są tematom przewodnim np. cierpliwości, ciekawości, emocjom. Co kilka stron pojawiają się wyjątkowe, skłaniające do refleksji cytaty, nawiązujące do tematyki danego miesiąca. Wśród autorów tych myśli wymienić można: Janusza Korczaka, Papieża Franciszka, Dalajlamę, Anthony’ego de Mello czy Thomasa Mertona.

W wydanie tej unikatowej na polskim rynku pozycji zaangażowane były Pragaleria, Polska Grafika Cyfrowa, Fundacja Promocji Sztuki Polskiej oraz – jak w zeszłym roku – Wydawnictwo Ogród Słów. To idealny, oryginalny pomysł na prezent – dla siebie, bliskich., przyjaciół, krewnych.. Do pisania, czytania i rysowania – każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od potrzeb i chęci. Kredki w dłoń!

Kalendarz można nabyć osobiście w siedzibie Pragalerii przy ul. Stalowej 3 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00.
Cena kalendarza to 45 zł plus ewentualny koszt wysyłki.

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.