szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja Młodej Sztuki w DESIE Unicum

21.12.2015

Aktualności, Polska: aukcje

Aukcyjny sezon 2015 w DESA Unicum zamyka Aukcja Młodej Sztuki. Po raz kolejny zaprezentowane zostaną prace twórców młodego pokolenia, powstałe w ostatnich latach. Aukcja odbędzie się 22 grudnia o godzinie 19.00

Peperski, Z cyklu '00:59 (one to one)', 04414, 2014 r. marker akrylowy/przezroczysta folia, 200 x 135 cm, źródło: DESA Unicum

Peperski, Z cyklu ’00:59 (one to one)’, 04414, 2014 r. marker akrylowy/przezroczysta folia, 200 x 135 cm, źródło: DESA Unicum

Uwagę kolekcjonerów powinna zwróci praca artystki o pseudonimie Peperski. Licytowany obiekt jest dokumentacją performance’u, wykonany został markerem akrylowym na przezroczystej folii – jest częścią pracy dyplomowej, która powstała w Wiedniu, gdzie artystka mieszka na stałe.

Pod młotek pójdzie również praca debiutanta aukcyjnego – Pawła Borkowskiego, pochodząca z indywidualnej wystawy autora z 2009 roku. Praca posiada ruchome elementy, które po pociągnięciu za sznurek zmieniają znaczenie słów umieszczonych na obrazie.

Kolejny debiut to propozycja Macieja Krakowskiego, chętnie

korzystającego z dorobku artystycznego klasyków XX i XXI wieku, na swój sposób podejmując dyskurs z ich twórczością. Fascynuje go przede wszystkim ekspresjonizm abstrakcyjny, pop-art, konceptualizm i minimalizm, co widać również w prezentowanej na aukcji pracy Look Mickey!.

W katalogu nie zabrakło prac artystów, którzy cieszą się ostatnio największą popularnością wśród licytujących, m.in.: Pauliny Zalewskiej, Tomasza Poznysza, Aleksandry Kowalczyk, Łukasza Bilińskiego czy Bartłomieja Kotera.

Wszystkie prace na Aukcji Młodej Sztuki licytowane będą od kwoty 500 zł.

DESA Unicum zaprasza na aukcje wszystkich, dla których ważne jest zdobycie wyjątkowego, niebanalnego prezentu dla bliskich lub dla siebie.

Katalog oraz więcej informacji: www.desa.pl

Aukcja Młodej Sztuki
22 grudnia 2015, g. 19.00
Dom Aukcyjny DESA Unicum
Warszawa, ul. Marszałkowska 34–50

Wystawa przedaukcyjna
Salon Wystawowy MARCHAND Warszawa
Pl. Konstytucji 2
7 -22 grudnia 2015
poniedziałek – piątek w godzinach od 11 do 19
sobota w godzinach od 11 do 16

???????????????

Zdj. (góra): Mirella Stern, Kopciuszek, 2015, akryl/płótno, 100×100 cm, źródło: DESA Unicum

Portal Rynekisztuka.pl

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.