szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

28. edycja London Art Fair

12.01.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

20 stycznia zostaną otwarte największe targi sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii, czyli London Art Fair. 28 edycja wydarzenia będzie miała miejsce w londyńskim Business Design Centre w dzielnicy Islington.

London Art Fair należą do jednych z najbardziej renomowanych i największych targów sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii. Ich 28. edycja odbędzie się w tym roku w dniach 20-24 stycznia w budynku Business Design Centre, ulokowanym w Islington – dystrykcie położonym między modną dzielnicą Hockney a biznesowym City.

London Art Fair, 2015, źródło: Twitter

London Art Fair, 2015, źródło: Twitter

Corocznym celem Londyńskich Targów Sztuki jest – jak podkreślają organizatorzy – stworzenie atmosfery wsparcia dla galerii i kolekcjonerów zarówno tych z dużym doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki na rynku sztuki. Aspiracją London Fair jest prezentacja sztuki stojącej na muzealnym poziomie, wzbogaconej o obiekty autorstwa wschodzących twórców. Dlatego też wystawiane dzieła pochodzą z okresu od początku XX wieku aż do czasów obecnych.

Każdego roku impreza obfituje w wydarzenia towarzyszące – również w 2016 nie zabraknie wystaw, wykładów, debat i performanców przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zaplanowane na ten rok dwa najważniejsze przedsięwzięcia obok głównego bloku targowego to Art Project oraz Photo50.

London Art Fair, źródło: Twitter

London Art Fair, źródło: Twitter

Pierwsze z nich jest platformą dla galerii skupiających się wokół sztuki najnowszej i daje im możliwość zaprezentowania najświeższych praktyk artystycznych, rozwijanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. W ramach Art Project przygotowana będzie także niezależna wystawa „Dialogues”, na kuratorkę której wybrana została Natasha Hoare, z Witte de With Center for Contemporary Art w Rotterdamie. Wystawa prezentować będzie efekty współpracy pomiędzy zaproszonymi galeriami brytyjskimi oraz instytucjami spoza UK.

Z kolei Photo50 jest projektem w ramach którego odbędzie się gościnna ekspozycja „Feminine Masculine”, realizowana przez przez Federicę Chiocchetti. Prezentacja składać będzie się z ponad 50 prac autorstwa międzynarodowych artystów i skupi się wokół zagadnień płci. Inspiracją dla „Feminine Masculine” stanowi film Jean-Luc Godarda „Męski – żeński” z 1966 roku.

W londyńskich targach sztuki udział weźmie blisko 100 galerii z całego świata, w tym w dużej mierze młode instytucje brytyjskie, promujące artystów debiutujących, takie jak: Modus Gallery, Decorazon Gallery czy Jealous Gallery.

m.m

Ilustracja (góra): London Art Fair, źródło: Twitter

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.