szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Salon Zimowy w Galerii Stalowa. Artyści z Kompasu Młodej Sztuki 2015

12.01.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Sezon 2015 Galeria STALOWA zamyka Salonem zimowym – wystawą zbiorową młodych artystów, którzy zostali sklasyfikowani w najnowszym wydaniu rankingu Kompas Młodej Sztuki 2015. Wystawa czynna jest do 17 stycznia. 

Prestiżowy ranking Kompas Młodej Sztuki, prowadzony przez Kamę Zboralską i Piotra Cegłowskiego, ukazuje się w „Rzeczpospolitej” od 2008 r. Obejmuje artystów wykorzystujących różne media, ale głównie malarzy, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Stanowi najważniejszy drogowskaz dla miłośników i kolekcjonerów młodej sztuki w kraju. Obecność na tej liście, lub jej brak, osiągnięta pozycja i liczba punktów świadczą o faktycznej randze młodych artystów w Polsce. To forma oceny, podsumowanie osiągnięć, ale i czynnik dopingujący.

Na wystawie podsumowującej Kompas 2015 w warszawskiej Galerii –1 w Centrum Olimpijskim zgromadzono prace ponad dwudziestu finalistów. Dzięki inicjatywie Kamy Zboralskiej i Piotra Cegłowskiego, na zaproszenie Krzysztofa Fabijańskiego, prace najważniejszych artystów Kompasu 2015 trafiły do Galerii STALOWA.

Tak się bowiem składa, że wielu, blisko dwudziestu malarzy z Kompasu 2015 współpracuje ze STALOWĄ. Czworo miało tu wystawy indywidualne: Berenika Kowalska (poz. 12), Bartosz Czarnecki (16.), Paweł Słota (24.), Marcin Kowalik (26.), a inni brali udział w wystawach zbiorowych, plenerach STALOWEJ i targach sztuki: Marta Kawiorska (18.), Katarzyna Makieła (19.), Justyna Kabala (20.), Michał Kochański (24.), Dariusz Milczarek (24.), Martyna Borowiecka (25.), Katarzyna Karpowicz (8.), Marcin Zawicki (19.), Aleksandra Prusinowska (23.), Kamil Stańczak (24.), Agata Gertchen (24.), Arkadiusz Karapuda, Mariusz Tarkawian (poz. 7), Michał Marek (26.), Ziemowit Fincek (22.), Agnieszka Ewa Braun (23.).

Na wystawie w STALOWEJ znajdą się również dzieła triumfatorów tegorocznej edycji Kompasu: Ewy Juszkiewicz (poz. 1.), Bartosza Kokosińskiego (2.), Izy Tarasiewicz (3.), Normana Leto (4.) i Łukasza Surowca (10.)

Ilustracja (góra): Salon Zimowy. Artyści z Kompasu Młodej Sztuki 2015, fot. Galeria STALOWA

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Salon Zimowy w Galerii Stalowa. Artyści z Kompasu Młodej Sztuki 2015”

  1. Rafał Boruch

    Bardzo ciekawa wystawa, przynajmniej tak ją widzę na zdjęciach.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.