szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4 Warsztaty AM online

Warszawa stolicą sztuki – Międzynarodowe Targi Sztuki IAFwarsaw 2016

15.02.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Sztuki wizualne będą filarem programu International Art. Fair Warsaw 2016. W trakcie zaplanowanych na kwiecień targów sztuki współczesnej nie zabraknie jednak artystów ze świata fotografii i nowoczesnego wzornictwa, a także imprez towarzyszących, w tym spotkań z artystami, warsztatów i projekcji filmów.

Od 7 do 10 kwietnia na Stadionie Narodowym swoje prace zaprezentują wystawcy z różnych krajów. Organizatorzy chcą, aby było to wydarzenie o nowej na polskim rynku sztuki formule. – Pomysł zorganizowania targów w trakcie których wystawcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy prezentowaliby swoje prace w Warszawie zrodził się w naszych głowach już kilka lat temu – mówi Beata Roszkowska, dyrektor IAFwarsaw – Wiemy, że Polacy coraz częściej interesują się sztuką współczesną zarówno ze względów estetycznych, jak i biznesowych. Zdając sobie sprawę z tego, że rynek sztuki jest po prostu częścią gospodarki zapraszamy do udziału w targach nie tylko galerie i artystów, ale również przedstawicieli biznesu, kolekcjonerów i kuratorów. Zależy nam na stworzeniu imprezy w trakcie której każdy miłośnik sztuki znajdzie dla siebie coś interesującego.

Alludo_Marton, Romvari xclouds,100 x 70 cm, oil and lacquer on canvas, 2012, źródło: IAFwarsaw 2016

Alludo_Marton, Romvari xclouds,100 x 70 cm, oil and lacquer on canvas, 2012, źródło: IAFwarsaw 2016

Targi IAFwarsaw 2016 będą trwały 4 dni.

Dwa pierwsze są w szczególności dedykowane kolekcjonerom, projektantom wnętrz i architektom.

Dwa kolejne to czas, kiedy stadion będzie otwarty dla wszystkich, niezależnie od tego czy są entuzjastami sztuki od dawna, czy też chcą dopiero poznać ten wyjątkowy świat.

Targi IAFwarsaw 2016
Miejsce:
Stadion Narodowy w Warszawie
Czas trwania
: 7-10 kwietnia 2016

Artykuł sponsorowany

Ilustracja (góra): Gone with the Wind, conceptual photography, 175 cm x 140 cm, 2014-2015, źródło: IAFwarsaw 2016

LOGO RiSi

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Warszawa stolicą sztuki – Międzynarodowe Targi Sztuki IAFwarsaw 2016”

  1. Marta

    Buahaha…. ktoś (para niedoszłych celebrytów) realizuje swoje zachcianki za cudze (w tym publiczne) pieniądze. To nie bedzie hit tylko pierwszy duży skandal V RP

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.