szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa „ACTUS PURUS” w Galerii Stalowa – relacja

25.02.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

17 lutego 2016 r. w Galerii Stalowa odbył się wernisaż wystawy prac Piotra Pasiewicza „ACTUS PURUS”. Jest to pierwsza wystawa artysty w Warszawie, która jest tak obszerna, złożona i prezentuje dokładnie twórczość Pasiewicza.

Podczas wystawy zaprezentowany został szeroki wybór grafik, obrazów, który pokazuje eksperymenty artysty z techniką i formą twórczą, ale także filozofię transformacji ciągle obecnej w jego rysunkach, grafikach i malarstwie. Pasiewicz nie ogranicza się do działań wyłącznie w pracowni – wykorzystuje on także przestrzenie opuszczonych budynków, basenów, dachów oraz innych miejsc, gdzie może stworzyć wielkoformatowe dzieła.

Prace ukazują najważniejsze i najbardziej charakterystyczne cykle prac Piotra Pasiewicza powstałych w latach 2013-15. Dodatkowo na wystawie można zobaczyć filmy oraz dokumentację z performance artysty, nieprezentowanych wcześniej w tak obszernym kontekście.

Wystawa potrwa do 15 marca 2016 r.

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.