szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

ZAPROŚ MNIE DO SIEBIE – wystawa rzeźby i malarstwa w Starej Rzeźni w Szczecinie

01.03.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Już w najbliższy piątek 4 marca w Starej Rzeźni w Szczecinie odbędzie się wystawa prac pary wrocławskich artystów – Katarzyny Nowak Kłapkowskiej i Krzysztofa Kłapkowskiego. Start wystawy organizowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej ArtGalle o godz. 14.00.

Katarzyna Nowak prezentuje na wystawie cykl prac opowiadających o kobietach, ich pięknie, wrażliwości i sile. Artystka szczególną uwagę przywiązuje do formy swoich prac, łącząc w swoich rzeźbach delikatny rysunek i dynamiczną bryłę. Często przedstawienia figuratywne stanowią pretekst do poszukiwania doskonałej syntetycznej formy. Materiałem najczęściej wybieranym przez rzeźbiarkę jest glina, na pozór jednolita masa, z której powstaje zaskakująco niepowtarzalna forma. Dla podkreślenia charakteru prac artystka stosuje kolorowe angoby i szkliwa.

Krzysztof Kłapkowski to artysta wszechstronny należący do grupy artystów, których cechuje unikatowy wyraz ekspresji. W jego obrazach widać wyraźnie proces twórczy. Na płótnach pojawiają się zapiski, notatki, kody będące materią, na której artysta buduje kompozycję malarską, tworząc w ten sposób obraz o nieskończonej możliwości interpretacji formy i treści. Płótno, akryl i olej to materiały, po które artysta sięga najczęściej.

Organizatorem wystawy jest galeria sztuki współczesnej ArtGalle

ZAPROŚ MNIE DO SIEBIE – wystawa rzeźby i malarstwa
Termin: 04 marca – 14 marca 2016
Kurator wystawy: Jolanta Szczepańska-Andrzejewska
Miejsce: Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.