szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa ACTUS PURUS Piotra Pasiewicza w Galerii Stalowa

07.03.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Do 15 marca w galerii Stalowa trwa wystawa Piotra Pasiewicza pt. „ACTUS PURUS” – pierwsza tak obszerna i złożona prezentacja prac tego artysty w Warszawie.

Wybór rysunków, grafik i obrazów, które zaprezentowane zostaną podczas wystawy pochodzi z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych cykli prac Pasiewicza powstałych w latach 2013-2015. Na wystawie można obejrzeć również filmy oraz dokumentację z działań performatywnych artysty, nie prezentowanych do tej pory w tak obszernym kontekście.

Zestawienie prac pokazuje nieprawdopodobny dorobek artystyczny Piotra Pasiewicza, drogę licznych eksperymentów z techniką i formą oraz jego filozofię transformacji, która jest stale obecna w jego rysunkach, grafikach i malarstwie. Artysta nie należy jednak do twórców ograniczonych ścianami pracowni. Gdy tylko nadarzy się okazja, wykorzystuje przestrzenie opuszczonych budynków, basenów, dachów oraz innych miejsc gdzie może przenieść swoją twórczość na naprawdę duży format. Olbrzymia ilość wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz działań o charakterze performatywnym sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców młodego pokolenia.

Tytułowy actus purus odnosi się do czystego aktu twórczego, jest to rodzaj procesu krystalizacji, który pozwala oczyścić się z treści i obrazów, zalegających gdzieś w podświadomości. Na wystawie dominują prace z serii „Kinetic Matter” oraz „Mattery Deliverance”, które ze względu na swoją cykliczną kontynuacje dają możliwość porównania prac z różnych okresów twórczości artysty. Twórczość Pasiewicza rozumiana jest jako ciągła transformacja formy i kształtu. Artysta, który przeszedł przez bardzo intensywny proces poznawczy, wchłaniając wszystko na swojej drodze, od paru lat konsekwentnie podąża drogą oczyszczania, poszukiwania actus purus.

Rezultaty tych poszukiwań prezentowane są na wystawie.

Wystawa Piotra Pasiewicza ACTUS PURUS
Czas trwania wystawy: do 15 marca
Miejsce: Galeria STALOWA

Ilustracja (góra): Piotr Pasiewicz, Kinetic Matter V, 2014, 70×100 cm, technika własna na papierze, źródło: Galeria Stalowa

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.