szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa Katarzyny Nowak-Kłapkowskiej i Krzysztofa Kłapkowskiego pt. „Zaproś mnie do siebie” – relacja

15.03.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

W dniach 4 – 14 marca 2016 r. w Starej Rzeźni w Szczecinie odbyła się wystawa prac pary wrocławskich artystów – Katarzyny Nowak-Kłapkowskiej i Krzysztofa Kłapkowskiego. Wystawa została zorganizowana przez Galerię Sztuki Współczesnej ArtGalle.

Wspomniany wyżej artysta, Krzysztof Kłapkowski należy do grupy twórców, których cechuje unikatowy wyraz ekspresji i wszechstronność. W jego obrazach widać wyraźnie proces twórczy. Na płótnach pojawiają się zapiski, notatki, kody będące materią, na której artysta buduje kompozycję malarską, tworząc w ten sposób obraz o nieskończonej możliwości interpretacji formy i treści. Materiały, po które artysta sięga najczęściej to przede wszystkim płótno, akryl i olej.

Z kolei, tematem prac Katarzyny Nowak-Kłapkowskiej – drugiej artystki, której twórczość została zaprezentowana podczas wystawy, były kobiety, ich piękno, wrażliwość i siła. Dla artystki szczególnie ważna jest forma prac, którą uzyskuję w swoich rzeźbach poprzez wykorzystanie delikatnego rysunku i dynamicznej bryły. Często pretekstem do poszukiwania doskonałej syntetycznej formy stanowią przedstawienia figuratywne. Warto dodać, że materiałem najczęściej wybieranym przez rzeźbiarkę jest glina, na pozór jednolita masa, z której powstaje zaskakująco niepowtarzalna forma. Stosowane przez panią Katarzynę kolorowe angoby i szkliwa pozwalają na podkreślenie charakteru i bezprecedensowości prac.

Fotografia (góra): Wystawa Katarzyny Nowak-Kłapkowskiej i Krzysztofa Kłapkowskiego pt. „Zaproś mnie do siebie”, źródło: materiały prasowe

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.