szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Aukcja CITY LIGHTS 2016 street art i współcześni… w Domu Aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki w Bygdoszczy

16.03.2016

Aktualności, Polska: aukcje

18 marca w domu aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki w Bydgoszczy odbędzie się druga edycja aukcji CITY LIGHTS 2016 street art i współcześni… Jest to wyjątkowe, jedyne takie wydarzenie artystyczne, kulturalne i komercyjne na polskim rynku dzieł sztuki współczesnej. Start aukcji o godz. 19.00.

Pomysł przedsięwzięcia jakim jest Aukcja CITY LIGHTS 2016 street art i współcześni… zrodził się z podziwu dla sztuki miasta, chęci pokazania aktualnych i najbardziej reprezentatywnych dzieł artystów związanych ze street art’em lub wywodzących się z niego oraz tych współczesnych twórców, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką miasta.

Obecnie to właśnie miasto wydaje się być naturalnym, najpiękniejszym i bezpiecznym oraz jedynie zrozumiałym środowiskiem dla człowieka. Bez wątpienia to miasto coraz bardziej też zaskakuje i intryguje, a jednocześnie inspiruje artystów wszystkich dziedzin sztuki. W wielu prezentowanych pracach podstawowym tematem jest jednak człowiek, funkcjonujący w złożonym środowisku miejskim.

W tegorocznej edycji wystawiono na licytację prawie 90 obiektów wykonanych w różnych technikach, często na zaskakujących nośnikach. Wszystkie prace to najciekawsze, często najnowsze realizacje artystyczne zaproszonych do udziału Artystów. Obiekty zostały starannie wyselekcjonowane ze złożonych aplikacji uczestnictwa twórców znanych już o ugruntowanej pozycji oraz tych, którzy działają dopiero od kilku lat, prezentujących ciekawe realizacje i świeże spojrzenie.

Na 89 pozycji wystawionych na licytację ponad 40 prac to street art, autorstwa m.in. takich artystów jak MONSTRFUR, SOAP – Adam Kłodziński, PENER – Bartosz Święcicki, SWAG, SIMPSON, m-city Mariusz WARAS, CZARNOBYL, MGR MORS – Mariusz Brodowski i wielu innych.

Z kolei, wśród artystów współczesnych, zajmujących się tematyką miasta pojawią się prace takich znanych artystów jak Bartłomiej Koter, Iwona Wojewoda-Jedynak, Henryk Laskowski, Grzegorz Pleszczyński, Piotr Kachny Noemi Staniszewska, Katarzyna Rutkowska, Bartosz Frączek, Stanisław Tomalak, Tymon Markowski, Tomasz Kołodziejczyk, czy Janusz Orzechowski.

Jak zwykle, w przypadku aukcji w Domu Aukcyjnym NEXT nie zabraknie też artystów związanych z regionem Bydgoszczy. Grupę tę stanowi 16 artystów w tym m.in. Andrzej Fronczak, SOAP – Adam Kłodziński , który po 10-letnim pobycie w Londynie wrócił do Polski, czy Marcin Wilk.

CITY LIGHTS 2016 towarzyszy wydanie katalogu aukcyjnego, zawierającego nowość: komentarze autorskie do wybranych prac. Aukcja ulokowana jest na ogólnopolskim portalu ARTINFO, portalu Rynek i Sztuka, objęta patronatem medialnym Gazety Wyborczej, organizowana we współpracy ze Studiem Architektonicznym FUTURA, GOLF Factory i Hotelem HOLIDAY INN w Bydgoszczy.

Zapraszamy do zapoznania się z całym Katalogiem dostępnym na stronie www.galerianext.pl

 

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.