szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wernisaż wystawy „MOJE MIASTO, A W NIM WARSZAWA01” – relacja

22.03.2016

Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

16 marca 2016r. w Galerii STALOWA miał miejsce wernisaż wystawy „MOJE MIASTO, A W NIM WARSZAWA01” będącej finalnym produktem projektu „Wspólne Malowanie Geno Print Szok – Warszawa01”. Prezentujemy Państwu fotorelację z tego wydarzenia.

Wystawa odbyła się w Galerii STALOWA i zorganizowana została przy współpracy galerii oraz Eugeniusza Geno Małkowskiego, Pawła Verde, Wiktora Lego i Kuby Kapsa Garścia. Temat przewodni MOJE MIASTO, A W NIM miał na celu ukazanie przestrzeni miasto-dom, w której człowiek nie tylko pracuje, przebywa, śpi, odpoczywa, nawiązuje relacje, swobodnie korzysta z przestrzeni i wypełnia je żywą energią.

Efektem projektu został niezwykły, cyfrowy obraz o wymiarach cyfrowych 5120×5120 pikseli, który składa się z 400 indywidualnych dzieł o wymiarach 256×256 pikseli.

Do Projektu zostali zaproszeni artyści malarze, graficy, fotograficy oraz wszyscy, którzy w sposób ikoniczny chcieli pokazać siebie, swoje „miejsce w mieście” oraz własną niezależność – zostawić swój ślad w postaci zdjęcia, logo, ostatnio namalowanej pracy i umieścili go w przestrzeni pierwszego cyfrowego płótna WARSZAWA01. Każdy z uczestników Projektu mógł wypełnić jedną z 400 kratek o wymiarach 10 x 10 cm, składających się na Dzieło o powierzchni 200 x 200 cm (wymiar fizyczny). W trakcie wernisażu zaprezentowano wersję fizyczną skomponowaną przez Eugeniusza Geno Małkowskiego oraz kilka wybranych utworów artysty z cyklu ”Wspólne malowanie”.

Niespodzianką był kod multimedialny Warszawa 01 skomponowany przez Kubę Garścia – multisensualnego twórcę, autora instalacji imersywnych i installplantacji.

 

 

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.