szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Miasto pod lupą, czyli wystawa „Zoom na Szczecin – Punkty Widzenia” w Filharmonii w Szczecinie

04.04.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Jedyna w swoim rodzaju – w najpiękniejszym miejscu, interaktywna wystawa o Szczecinie – ZOOM NA SZCZECIN – PUNKTY WIDZENIA, organizowana przez Salon Sztuki.net. Prace 22 artystów w galerii Poziom 4. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza do zobaczenia już od 12 kwietnia.

Zgromadzone na wystawie prace pokażą z czym najczęściej kojarzony jest Szczecin, jakie są jego miejsca szczególne i które realizowane projekty w mieście są zauważane w Polsce. Jednym zdaniem – jaki jest potencjał Szczecina i w którym kierunku powinien podążać. Różne punkty widzenia, ciekawe projekty i techniki plastyczne od hiperrealizmu do abstrakcji opowiadają, prowokują, inspirują do dyskusji o mieście jako miejscu do życia.

Po raz pierwszy w Polsce wystawione zostaną młodzieńcze rysunki Szczecina Edwarda Dwurnika z 1967 roku z jego najnowszą pracą powstałą specjalnie na tę okazję. Wystawie towarzyszy polsko-angielska publikacja (współfinansowana przez Miasto Szczecin), w której sami twórcy wypowiadają się o mieście.

Zaproszeni artyści to: A.Bochenek (Toruń), E. Dwurnik (Warszawa), S. Godowska (Sławno) B. Jarzemska-Misztalska (Warszawa), A. Jadczuk (Gdańsk), J. Jeżewska-Desperak (Częstochowa), N. Karasińska (Dąbrowa Górnicza), I. Kita (Częstochowa), M. Kunikowska-Mikulska (Janówka k. Łodzi), A. Laszenko (Warszawa), M. Lenart (Głowno k. Łodzi), M. Łukowska (Katowice i Perth w Australii), K. Matyjaszkowicz (Łowicz), J. Mieszko-Nita (Poznań), W. Raczyńska (Warszawa), A. A. Sadowski (Łódź) Paweł Słota (Kraków), Katarzyna Słuchocka (Poznań), L. Tetla (Katowice), T. Wojtysek (Częstochowa), S. Zawiślak (Iwierzyce k. Rzeszowa), A. Zwierzchowski (Warszawa).
Wystawa zaskakuje, budzi emocje i odkrywa wiele tajemnic Szczecina i miasta w ogóle! Artyści posłużyli się uniwersalnym językiem sztuki, by przedstawić własny punkt widzenia i zaprezentować swoją wizję Szczecina. Zwiedzający wybiorą obraz dla Szczecina i wezmą udział w ankiecie Wokół Miasta.

Gdzie? Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48
Kiedy? Wernisaż 12.04.2016 r. o godz. 19.00
Wystawa czynna 12.04.2016–9.05.2016 r.
Wstęp wolny w każdą niedzielę od godziny 10.00 do 16.00 na hasło: RFM Classic

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.