szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wernisaż wystawy Violi Tycz „POŻĄDA/NIE” w Galerii STALOWA

05.04.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

6 kwietnia 2016, o godzinie 19:00 warszawska Galeria sztuki STALOWA zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa wrocławskiej artystki Violi Tycz: „POŻĄDA/NIE”. Wernisaż będzie miał miejsce w siedzibie galerii, przy ul. Stalowej 26, a wystawa potrwa do 4 maja. 

Wystawa ma charakter retrospektywny i prezentuje twórczość artystki multimedialnej, wielokrotnie nagradzanej, zaliczanej do kręgu najbardziej obiecujących polskich artystów.

Prace zebrane w STALOWEJ pochodzą z najważniejszych cykli artystycznych Violi Tycz, tworzonych w latach 2003-2016. „Pikseloza”, „Dziecko/Dorosły”, „Nimfomanka” „Hot” czy „Częstotliwość” to zaledwie przedsmak tego, co artystka zaprezentuje na swojej wystawie.

Tematyka prac oscyluje wokół postaci ludzkiej, pokazując wszechogarniającą komercjalizację, konsumpcjonizm, popkulturową papkę oraz skomplikowane relacje międzyludzkie. Wszystko to przy użyciu wyjątkowych rozwiązań formalnych, swoistym kolorycie, wypracowanym konturze i materii malarskiej.

To właśnie dzięki malowanym cyklom Viola Tycz stała się stypendystką wielu prestiżowych instytucji, m.in. Domu Aukcyjnego Sotheby’s, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Joana Miró w Hiszpanii.

Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i wielu innych. W 2014 roku pojawiły się również na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie.

Wystawa Violi Tycz w Galerii STALOWA, jak wszystkie cykle artystki jest nieoczywista i pełna intrygujących niedopowiedzeń, pozostawionych ocenie widza.

Kuratelę nad wydarzeniem objęła Anita Wolszczak, historyk sztuki i współwłaścicielka warszawskiego Domu Aukcyjnego Art In House.

Galeria oferuje możliwość nabycia prezentowanych prac.

Wystawa będzie czynna w dniach 6 kwietnia – 4 maja 2016, w Galerii STALOWA, ul. Stalowa 26.

Fotografia (góra): Viola Tycz, Częstotliwość III, 2016, źródło: Galeria STALOWA

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.