szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Siedem tańców II” Zuzanny Janin – fotorelacja z wernisażu wystawy w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie

08.04.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

7 kwietnia w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy prac pochodzącej z Warszawy artystki Zuzanny Janin. Na wystawa zatytułowana „Siedem tańców II” zaprezentowano prace, które w zupełności oddają najważniejsze cechy twórczości Zuzanny Janin – różnorodność, warstwicowość, nakładające się obrazy.

Wspólnym mianownikiem wskazanych wyżej cech twórczości Zuzanny Janin jest postawa artystki, którą określić można jako kompulsywną potrzebę podążania za wyznawanymi przez siebie wartościami i bezwzględną szczerość. (…)

Pamięć jest miejscem, z którego Zuzanna Janin obserwuje świat zewnętrzny. Swoje prace, zakorzenione w doświadczeniu i obserwacji, otwiera na idee nas wszystkich. Wystawa „Siedem tańców” dobrze pokazuje tę rozpiętość – od jednostki do społeczności. Od tego, co osobiste, do tego, co da się uogólnić. Pokazuje nie tyle czające się między tymi obszarami napięcie, ile raczej płynność, łączenie się jednego z drugim. (…)

Zdjęcie samej artystki, autoportret Selfie. „Czarna jak ja” uchodzić może za motto całej wystawy. Autorka niknie w ciemności, ma zamknięte oczy. Zabieg ten kieruje nasze myśli nie tyle ku dość oczywistemu stwierdzeniu, że obrazy, które śledzimy na wystawie, narodziły się w jej wyobraźni, ile sugeruje dystansowanie się artystki od otwartego wspominania o autobiografii.

Wystawa „Siedem tańców II” zorganizowana została przy współpracy Galerii Labirynt w Lublinie, Galerii lokal_30 w Warszawie.

Wystawa czynna będzie do 8 maja 2016 r. 

Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Olsztyn, Telewizja Kopernik, Gazeta Wyborcza, Made In, Olsztyn24.com, Artinfo.pl, Portal Rynek i Sztuka

Fotografia (góra): Wernisaż wystawy prac Zuzanny Janin „Siedem tańców II”, źródło: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017