szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Fundacja Profile zaprasza na cykl warsztatów artystycznych i wykładów pt. „PER-FORM-FOTO”

12.04.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Fundacja Profile po raz pierwszy w ciągu swej działalności proponuje serię spotkań o charakterze bliskiej współpracy artystów ze środowiskiem pozaartystycznym. Cykl warsztatów artystycznych i wykładów pod wspólnym tytułem PER-FORM-FOTO to forma interdyscyplinarnego programu naukowo-edukacyjnego, dedykowanego publiczności w różnych przedziałach wiekowych. Pierwsze warsztaty już w sobotę 16 kwietnia.

Projekt ten, realizowany przede wszystkim w obszarze kultury wizualnej, proponuje twórczą konfrontację jego uczestników z dziedzinami, które humanistyka zwykła opisywać jako „konkurencyjne”, a które w praktyce artystycznej krzyżują się na wielu polach. Kluczem, który pomoże uczestnikom na nowo zdekonstruować znane na co dzień media, jak fotografia, wideo, nowe technologie, a nawet rzeźba czy architektura, jest performatyka, która osadza wszelkiego rodzaju obraz i przedstawienie w kontekście uwikłania w procesy „performansów” dnia codziennego.

Seria warsztatów artystycznych, prowadzonych przez uznanych artystów młodego pokolenia: Irenę Kalicką, Alicję Karską i Aleksandrę Went oraz Piotra Pietrygę, ma na celu doświadczenie splotu sztuk wizualnych i performansu. Poszerzeniem oferty warsztatowej jest część teoretyczna – spotkania i wykłady poprowadzone przez prof. dr hab. Martę Leśniakowską (Instytutu Sztuki PAN) oraz Stefana Okołowicza, fotografa, kolekcjonera, właściciela monumentalnego zbioru fotografii Witkacego i jemu współczesnych.

Info, harmonogram zapisy:
PROFILE@FUNDACJAPROFILE.PL
FACEBOOK.COM/PERFORMFOTO
TEL: 790 782 389

Fotografia (góra): Plakat cyklu warsztatów artystycznych i wykładów „PER-FORM-FOTO”, źródło: Fundacja Profile

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.