szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Ryszard Horowitz, portrety nieznane – fotorelacja z wernisażu w Ney Gallery&Prints

27.04.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

16 kwietnia w warszawskiej Ney Gallery&Prints otwarta została wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Ryszarda Horowitza, która przedstawia dotąd niewystawiane fotografie, których bohaterami są m.in. Roman Polański, Daniel Olbrychski, Jerzy Kosiński, Jan Lebenstein, Adam Hoffman, Piotr Skrzynecki, Urszula Dudziak, Zuzanna Łapicka, Kropka Gosławska, Andrzej i Magda Dudzińscy. Wystawę, którą podczas wernisażu odwiedziło wielu gości można oglądać do 5 czerwca.

Ryszard Horowitz o fotografii Romana Polańskiego: „Uchwyciłem moment, jak Romek w 1965 roku w hotelu nowojorskim ofiaruje swoją miłość Frankensteinowi. Najwyraźniej już wtedy planował nakręcić film „Nieustraszeni pogromcy wampirów”, który powstał dwa lata później”.

Ryszard Horowitz o fotografii Daniela Olbrychskiego z Jerzym Kosińskim: „Dwóch moich przyjaciół Jerzy Kosiński i Daniel Olbrychski odwiedzili mnie w studiu w 1984 roku. Obserwowałem ich kątem oka, jak sobie żartują. Nie jestem pewny, który z nich wykazywał większy kunszt aktorski, nie mogłem oderwać spojrzenia od ich ekspresyjnych twarzy, kontrastu pomiędzy urodą semity i słowianina. Wynikiem tego spotkania była zaimprowizowana sesja zdjęciowa, z której pozostało wiele ujęć pojedynczych i podwójnych portretów”.

Patroni wystawy: portal Rynek i Sztuka, Światobrazu, ZPAF, doc!, Warszawski Serwis Kulturalny, przedsiębiorcy.eu, fineLIFE.pl, Nielsen, EPSON, Enter The ROOM, Photo Culture.

Fotografia (góra): Wernisaż wystawy „Ryszard Horowitz, portrety nieznane” w Ney Gallery&Prints, fot. Krzysztof Obrębski

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: