szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

9 Aukcja Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki w Bydgoszczy

04.05.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Już w najbliższy piątek 6 maja w bydgoskim Domu Aukcyjnym NEXT – Aukcje Sztuki odbędzie się 9 edycja Aukcji Młodej Sztuki. Aukcja rozpocznie się o godz. 19.00. Już teraz w siedzibie domu aukcyjnego czynna jest wystawa poprzedzająca licytację, podczas której prezentowane są wszystkie prace, które trafią pod młotek w trakcie piątkowej aukcji. Jak zwykle Dom Aukcyjny NEXT – Aukcje Sztuki przygotował dla kolekcjonerów ofertę, w której znalazły się zarówno znane już z poprzednich aukcji nazwiska jak i kilku debiutantów. 

Aukcja to ostatnia przed wakacjami szansa na zakup dzieł sztuki w cenie wywoławczej od 500 złotych. Nowością są dwie rzeźby ceramiczne – po raz pierwszy wystawiane w Bydgoszczy. W ofercie znajdują się najnowsze prace, w większości pochodzące z 2016 roku – często specjalnie przygotowywane dla NEXT.

W katalogu aukcyjnym znalazły się prace artystów, po raz pierwszy biorących udział w aukcji organizowanej przez NEXT, ale już znanych na polskim rynku sztuki, tj. XY ankamierzejewska, Michał Powałka, Mateusz Dolatowski oraz Paulina Korwin – Kochanowska. Do grona tych artystów zaliczyć należy też Mariusza Dydo oraz Małgorzatę Kot, w przypadku których pod młotek pójdą rzeźby autorstwa tych dwóch twórców.

Dom Aukcyjny NEXT- Aukcje Sztuki postawił też na kilku debiutantów – Krzysztofa Kłosowicza, Gayę Lastovjak, Iwonę Kołodziej, Ryszarda RabsztynaMarka Konatkowskiego.

Jak zwykle NEXT nie zapomina też o artystach związanych z Bydgoszczą i regionem kujawsko-pomorskim. Dlatego też swoje miejsce w katalogu aukcyjnym mają prace takich artystów jak Sebastian Setka Tkaczyk, Marcin Wilk i Agata Koczan.

Z najbardziej rozchwytywanych i najwyżej cenionych w notowaniach aukcyjnych w Polsce podczas sobotniej aukcji pojawią się prace takich artystów jak: Małgorzata Stępniak, Mateusz Maliborski, Urszula Chrobak, Grzegorz L. Piotrowski, Bartosz Stępiński, Viola Tycz, Joanna Misztal.

Do dnia aukcji do godz. 17:00 przyjmowane są zlecenia kupna z limitem ceny lub bez limitu – prosimy o kontakt telefoniczny z organizatorem aukcji.

9 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI
Kiedy: 6 maja, godz. 19.00
Gdzie: Dom Aukcyjny NEXT – Aukcje Sztuki, ul. Poznańska 21, Bydgoszcz

Fotografia (góra): Małgorzata Stępniak, Rower, 2016, akryl na płótnie, 20×30 cm, źródło: Dom Aukcyjny NEXT – Aukcje Sztuki

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.