szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

LEON TARASEWICZ w poznańskiej Galerii Ego

11.05.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

W najbliższy piątek, 13 maja w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41 w Poznaniu o godz. 19:00 odbędzie się otwarcie wystawy Leona Tarasewicza, która potrwa do 30 czerwca.

Artysta bardzo często eksperymentuje z różnymi malarskimi mediami, formami i narzędziami. W najnowszych pracach pokazywanych w Ego sięgnął po światło. Obiekty te odnoszą się do wizualnego świata wokół nas, zdominowanego przez świetlne obrazy lightboxów, reklam i ekranów telewizyjnych.

Marek Wasilewski o wystawie:
Postrzeganie świetlnych obiektów malarskich pokazywanych w Galerii Ego uzależnione jest od wielu czynników: pory dnia, fizycznego umiejscowienia widza wobec pracy, indywidualnych zdolności wzrokowych, a także – jak wskazuje Georges Didi­Huberman – odnalezienie się wewnątrz dylematu pomiędzy wiedzą a widzeniem. Im dłużej patrzymy i myślimy o tych pracach, tym więcej w nich dostrzegamy, ich plastikowa powierzchnia rozpływa się przed naszymi oczami i ujawnia kolejne warstwy i odbicia. W jaki sposób to, co wiemy wpływa na to, co widzimy, w jaki sposób to, co widzimy wpływa na to, co wiemy? Prace Tarasewicza są ekranami, z których emanuje świetlna przestrzeń i jednocześnie lustrami, w których odbijają się nasze myśli.

Wystawa LEON TARASEWICZ
Wernisaż: 13 maja, godz. 19.00
Czas trwania: do 30 czerwca
Miejsce: Galeria Ego, u. Wyspiańskiego 41, Poznań

 

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.