szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa malarstwa Danuty Nawrockiej „Szelest moich myśli” w Galerii Sztuki NEXT

11.05.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

13 maja o godz. 18.30 w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Danuty Nawrockiej pt. „Szelest moich myśli”. Kuratorem wystawy, która potrwa do 3 czerwca jest Zbigniew Janasik.

Danuta Nawrocka, źródło: materiały prasowe

Danuta Nawrocka, źródło: materiały prasowe

Wystawa w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy jest kolejnym etapem artystycznej podróży Danuty Nawrockiej po zagranicznych i polskich galeriach. Prezentacja jej twórczości w Bydgoszczy to przystanek pomiędzy Seulem, Mediolanem a Berlinem. Ekspozycje jej prac w kwietniu 2016 r. w Galerii Hernandez w Mediolanie , w marcu br. w centrum światowej metropolii w Galerii Jang Eun w Seulu oraz w Gukje Art Museum w Deagu w okresie świąteczno-noworocznym , którą otworzyli ambasador RP Krzysztof Majka wraz z rektorem Uniwersytetu Keimynung i jednocześnie Honorowym Konsulem Generalnym RP w Daegu profesorem Synn IIhi były wielkim wyróżnieniem i uznaniem dla twórczości polskiej artystki.

Na wystawach w Seulu jak i w Daegu prezentowane były prace znajdujące się w kolekcji Muzeum Mosan, które stworzone zostały podczas XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Korei Płd., na którym malarka reprezentowała Polskę.

Prace, które zostaną wystawiane w Galerii Sztuki NEXT w Bydgoszczy to przede wszystkim cykl obrazów pod tytułem „Szelest moich myśli”, które artystka pokazała w Mediolanie i zaprezentuje w czerwcu br. Na Berlińskim Festiwalu Sztuki ” 48 Stunden Neukölln.

Danuta Nawrocka – Wystawa malarstwa pt. „Szelest moich myśli”
Wernisaż: 13 maja godz. 18:30
Czas trwania: 14 maja – 03 czerwca 2016
Kurator: Zbigniew Janasik
Miejsce: Galeria Sztuki NEXT, ul. Poznańska 31 Bydgoszcz

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.