szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa malarstwa Jarosława Modzelewskiego we wrocławskiej Galerii Arttrakt

11.05.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

W najbliższy piątek 13 maja o godz. 19.00 we wrocławskiej Galerii Sztuki Arttrakt otwarta zostanie wystawa prac Jarosława Modzelewskiego – malarza, rysownika, współtwórcy legendarnej Gruppy. Wystawa zatytułowana “Dlaczego czas mija, dlaczego mija czas?” czynna będzie do 2 czerwca. 

Tytułowy „mijający czas” w malarstwie Modzelewskiego paradoksalnie ulega zamrożeniu: pojedyncze kadry rzeczywistości – zwyczajne zdarzenia dotyczące zwyczajnych ludzi – dzięki charakterystycznej, lapidarnej formule malarskiej nabierają ponadjednostkowego charakteru; pozornie niewiele znaczące czynności zdają się trwać wiecznie. Z tych uproszczonych, ukazanych za pomocą wyrazistych plam barwnych fragmentów codzienności wydaje się wyzierać wymiar transcendencji – obecny nie tylko w tym, co podniosłe i religijne, lecz także w tym, co trywialne.

Jarosław Modzelewski (ur. 1955) – malarz, rysownik, pedagog; profesor warszawskiej ASP, współtwórca (w latach 1982-1992) legendarnej Gruppy, uznawany za jedną najbardziej znaczących osobistości polskiej sztuki współczesnej. Prace zaprezentowane w Galerii Arttrakt na wystawie „Dlaczego czas mija, dlaczego mija czas?” reprezentują nurt w twórczości artysty poświęcony człowiekowi i jego egzystencji, relacjom między tym, co w niej jednostkowe, a tym, co ogólne.

Jarosław Modzelewski “Dlaczego czas mija, dlaczego mija czas?”
Wernisaż:
13 maja (piątek) godz. 19.00
Czas trwania:
do 2 czerwca
Miejsce:
Galeria Sztuki Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1, Wrocław

Fotografia (góra): Jarosław Modzelewski, Św. Dominik, fauna i flora, tempera żółtkowa na płótnie, 135×160 cm, 2015, źródło: Galeria Arttrakt

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.